Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Planuję kupić auto do 30 000zł z silnikiem benzynowym, skrzynia manualna 6-bieg, najlepiej kombi.
Najbardziej podoba mi się BMW E90 Touring rocznik 2009-2011 z silnikiem 318i lub 320i 143KM/170KM jednak martwią mnie wysokie koszty naprawy. Czy te silniki mają bezpośredni wtrysk?
Moim drugim typem jest Toyota Avensis rocznik 2009-2011 1.8 Valvematic 147KM. Mam juz jedną Avensis w rodzinie z takim silnikiem, co prawda po lifce rocznik 2014 ale silnik chyba jest bez zmian prawda? Wiem, że Avensis to dobre, sprawdzone auto.
Myślałem także nad Fordem Mondeo Mk4 1.6 EcoBoost ale to taki trzeci typ raczej nie pewny. Chętnie poznam wasze opinie na temat moich typów.

Jestem otwarty również na inne marki aut, zależy mi na tym, żeby auto było w miarę niezawodne, najlepiej do 30 000zł ale mogę trochę dołożyć, tylko benzyna bez gazu, skrzynia manualna 6 biegowa, tempomat.

Z góry dzięki za wszystkie opinie, porady i propozycje!

#szukamauta #samochody #szukamsamochodu #auto #motoryzacja #kupautozmikro
  • 23
  • Odpowiedz
@osiemexit: BMW zawsze będzie droższe od toyoty bo to marka premium i te auto kupuje się bo fajnie jeżdżą. Jeśli ci leży toyota i nie widzisz magii bmw to nie ma co ładować się w beemkę.

Fordy podobno są bardzo dobrze wyciszone. Ja prawie nie jeździłem autami tej marki ale widziałem jak grube drzwi miał focus 3 generacji, więc jestem w stanie w to uwierzyć.

Ja bym oczywiście wziął beemkę
  • Odpowiedz
@jariosalieri: zależy mi na trwałym aucie, sprawdzonym i w miarę możliwości niezawodnym. Toyotą Avensis jezdziłem i mam dobre wspomnienia stąd ten typ. Nie szukam auta żeby poszaleć, kręcić bączki czy palić gumę. Chcę z rodziną wsiąść w auto, wyjechac na autostrade, 6 bieg i jedziemy. Zależy mi na dobrym prowadzeniu auta i komforce na dluzszych trasach.
  • Odpowiedz
@osiemexit: ja serio pisałem. Jeżeli myślisz o toyocie to zapomnij o bmw, audi czy innych premium. Tym bardziej, że trójka jest dość ciasna w porównaniu do np. Mondeo, które jest jednak kawał samochodu. Przy czym ford ma kiepskie plastiki. Toyota to serio nuda. Nie jechałem nigdy nudniejszym autem. Co mogę polecić? Peugeot 508 ale w dieslu, laguna, tu może być 2.0 turbo, Mazda 6 (tu raczej benzyna), Honda Accord (tu
  • Odpowiedz
@osiemexit: ja na twoim miejscu bym poszukał Accorda VIII, pchać się w 4 cykindrowki w e9x to zły pomysł jeżeli zależy ci na niezawodności, jak już brać to N53 3.0. Accord duży w środku, wygląda świeżo, najlepiej z 2.4 ale 2.0 też daje radę.
  • Odpowiedz
@reakwon: Dzięki. Szczerze mówiąc jakos w ogole Accord nie przeszedł mi przez głowe, nigdy nie jezdziłem Hondą. Z tego co widzę to w moim budżecie bardziej z silnikiem 2.0 VTEC 156KM coś znajdę. W zasadzie mam wiele pytan :D jak z awaryjnością i kosztami napraw? silnik jest na pasku czy łańcuch? jak spalanie w mieście i na trasie? komfort, ilość miejsca w środku, wyciszenie na autostradzie?
  • Odpowiedz
@osiemexit: to jak to przy vtecach, trzeba sprawdzać olej, luzy zaworowe co 40 tys km, rozrząd na pasku, konstrukcja sięga lat 80 ale oczywiście przez te wszystkie lata była udoskonalana. Tak od 4k obrotów zbiera się bardzo spoko jak to vtec. Mam go 4 lata i żadnych awarii tak naprawdę, tylko normalne rzeczy eksploatacyjne filtry oleje etc. Części o wiele tańsze niż w BMW, za samą uszczelkę misy olejowej i
  • Odpowiedz