Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jak po uchwałach "Samorząd wolny od ideologii „LGBT”" zagraniczne gminy zrywały/zawieszały współpracę z polskimi? Ja wiem, ze ta cała współpraca międzynarodowa to jest tylko po to żeby bumistrzowie/wójtowie z kolegami mogli raz do roku na wycieczkę pojechać, ale mimo wszystko to zerwanie współpracy miało jakiś symboliczny charakter, było pokazaniem "z kim nie chcemy mieć do czynienia" i mimo niewiele wnoszącej współpracy partnerskiej o jej zerwaniu mówiono w całej Polsce.

Teraz czytam, że Rada Miejska Tarnopola jednogłośnie przyjęła uchwałę o nazwaniu Stadionu Miejskiego imieniem Romana Szuchewycza.

Z ciekawości zajrzałem jakie miasta partnerskie ma Tarnopol a tam biało-czerwono...

Może to dobry powód, by i nasze samorządy miały odwagę pokazać "z kim nie chcemy mieć do czynienia". No chyba, że nie przeszkadza im, że partnerska Rada Miejska jednogłośnie przyjmuje takie uchwały...

#tarnopol #ukraina #polityka #chorzow #pamiatkowo #radom #tarnow #elblag #nysa
RegierungsratWalterFrank - Pamiętacie jak po uchwałach "Samorząd wolny od ideologii „...

źródło: comment_1615238106L9J0QoIe2niwNmuqJL1PW6.jpg

Pobierz
  • 17
nie przeszkadza im, że partnerska Rada Miejska jednogłośnie przyjmuje takie uchwały...


@Regierungsrat_Walter_Frank: Te porozumienia o współpracy i partnerstwie z Tarnopolem i innymi ukraińskimi miastami były zawierane lata temu i przez lata funkcjonowały, gdy już istniały tam ulice i pomniki działaczy OUN oraz dowódców UPA. Trochę zabawne będzie zrywanie tej współpracy akurat teraz. Nie mówiąc o tym, że kompletnie nikt się tym na Ukrainie nie przejmie.
Może to dobry powód, by i nasze samorządy miały odwagę pokazać "z kim nie chcemy mieć do czynienia"


@Regierungsrat_Walter_Frank: były takie przymiarki gdy uchwalano czarno czerwone flagi czy stawiano pomnik itp.
ale nie słyszałem aby to było realizowane, wiec pewnie nawet jesli tak to pojedyncze przypadki

ale to wielkiego skutku nie odniesie - wrecz przeciwnie tych z zachodniej czesci jeszcze umocni ich w swoich pogladach
tak było gdy demonstracyjnie podejmowali uchwaly
Znalazl sie jeden posel ktory zainteresowal sie sprawa, jak zwykle to "szur" z Konfederacji, reszta ma w dupie plucie na Polske ¯_(ツ)_/¯


@Dante27: tak tak, tylko, że ten poseł robi to własnie dla poklasku naiwniaków
najlepszym dowodem jest to, że gdy Lukaszenka mówił, że Stalinowi należy sie pomnik za 17 wrzesnia 1939 roku to nikt z konfy nie reagował
ba gdy pluł Putin to Bosak mówił żeby nie reagowac
tylko w
tak tak, tylko, że ten poseł robi to własnie dla poklasku naiwniaków


@szurszur: reszta nawet sie nie zainteresowala tematem, bo maja powazniejsze sprawy jak zamiatanie kolejnych afer pod dywan i łatanie trytytyka kartonu/koalicji co by stolki utrzymac.

wrecz przeciwnie tych z zachodniej czesci jeszcze umocni ich w swoich pogladach


@szurszur: no tak, powinnismy kontynuowac czolobitna postawe, bo jasnie panow chachłów jeszcze mozemy obrazic i nie beda nas lubiec xD
reszta nawet sie nie zainteresowala tematem, bo maja powazniejsze sprawy jak zamiatanie kolejnych afer pod dywan i łatanie trytytyka kartonu/koalicji co by stolki utrzymac.


@Dante27: miales napisane wyżej jak w podobnych przypadkach poslowie nie reagowali gdy dotyczyło to innych krajów
jakie wtedy mieli sprawy? dlaczego Bosak i Korwin byli przeciwni odpowiedziom na zarzuty Putina? przeciez one wielokrotnie mocniej uderzały w Polske jak wszystkie pomniki na Ukrainie.
mamy tu niekonsekwencje bo konfa
Pamiętacie jak po uchwałach "Samorząd wolny od ideologii „LGBT”


@Regierungsrat_Walter_Frank: Porównanie nie do konca trafione w kwestii wizerunku na Zachodzie. Kwestia lgbt jest obecnie istotna dla zachodniej cywilizacji. A rzezi wołynskiej za ludobójstwo nie uznał żaden kraj na swiecie z wyjatkiem Polski i trzebaby pompowac watek jego poczatkowej służbyu Niemców aby to było zrozumiałe. Straty wizerunkowe za zachodnia granica dla polskich miast za lgbt byłyby wiec wieksze.
Poszukałem i okazuje się,
@szurszur: tylko dlaczego rozmawiamy o tym kogo lubi Konfa, ktora ma ziobro do gadania oficjalna droga, powinnismy rozmawiac co zrobil (lub akurat nie) rzad w tej sprawie bo ma wiekszosc, co oznacza ze zdanie innych moze byc jedynie sugestia, jak bedzie rzadzila Konfa to wtedy bede sie czepial ze kogos lubia bardziej lub mniej.
To nie konfa decyduje o polityce zagraniczej, i nie konfa szasta panstwowa kasa (czyli w naszym kraju
tylko dlaczego rozmawiamy o tym kogo lubi Konfa, ktora ma ziobro do gadania oficjalna droga, powinnismy rozmawiac co zrobil (lub akurat nie) rzad w tej sprawie bo ma wiekszosc, co oznacza ze zdanie innych moze byc jedynie sugestia, jak bedzie rzadzila Konfa to wtedy bede sie czepial ze kogos lubia bardziej lub mniej.


@Dante27: Dlatego, że bardzo wychwalasz krok tego posła a ja pokazuje, że robi to z wyrachowania.
nie wiem
Dlatego, że bardzo wychwalasz krok tego posła a ja pokazuje, że robi to z wyrachowania.

nie wiem co tu ma kwestia rzadzenia do rzeczy skoro jest mowa o skromnym działaniu szeregowego posła. do tego co robi nie trzeba bycia w rzadzie


@szurszur: wrzucilem linka i stwierdzilem ze jako jedyny sie zainteresowal, reszta, w tym rzad, ma to gdzies, no i gdyby zainteresowal sie rzad, to dzialania bylyby innego kalibru, wiec co
no to wskaz mi kogos jeszcze kto chociaz o tym wspomnial z jakiegokolwiek innego klubu.


@Dante27: a czemu? nie twierdzilem że tacy już byli. Napisałem tylko abyś nie przeceniał zbytnio działania poslów konfy jak przesadnie ideowego , bo w innych wypadkach znacznie bardziej szkodliwych nie byli tacy skłonni do działania.

Druga sprawa to wrocilem do tamtej sprawy putina, i co Korwin powiedzial takiego kontrowersyjnego, stwierdzil ze bolszewicy to nie byl narod,
@Dante27:

Ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki odwołał wizytę w Tarnopolu na zachodzie Ukrainy w reakcji na nadanie tamtejszemu stadionowi imienia Romana Szuchewycza, dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), przez władze tego miasta - wynika z wtorkowego listu polskiego dyplomaty, do którego dotarła PAP.