Wpis z mikrobloga

Taka jest różnica między krajami bardziej cywilizowanymi i tymi mniej. W UK premier dojeżdża sobie rowerkiem do pracy, nie bojąc się ulicy w centrum stolicy. W Polsce premier ucieka przed rozmową z paroma rolnikami na wypi*dowie, nieopodal jakiejś wsi pośród pól. To pokazuje rzeczywiste zaufanie obywateli i kontrolę nad rządem w zupełnie dwóch różnych wymiarach.

#polityka #bekazpisu
GienekMiecio - Taka jest różnica między krajami bardziej cywilizowanymi i tymi mniej....

źródło: comment_1615089812mzDwPzUlvM94gof9Oq6MEa.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
Taka jest różnica między krajami bardziej cywilizowanymi i tymi mniej.


@GienekMiecio: W mniej cywilizowanym kraju to już dawno VM nie byłby premierem... A co do sytuacji - skoro władze kłamie na lewo i prawo, jednocześnie rozkradając kraj to trudno się dziwić - wg mnie eskalacja takich zdarzeń jeszcze przed nami. Co by nie mówić o PO to tęsknie do czasów gdzie politykę można było mieć po prostu gdzieś.
  • Odpowiedz
@Jofiel tylko jeżeli rząd odgradza się murem, płotem i ochroniarzami nie słuchając przy tym tego co ludzie mówią, to jak ma się spoleczenstwo bronić? Teraz jeszcze gdy biznesy upadają, aż dziwne ze nikt się jeszcze srogo nie wysłał w powietrze tylko umierają na sznurach po cichu []
  • Odpowiedz
@kszaku: Właśnie dlatego PiS doszedł do władzy. Ludzie, którzy mają gdzieś politykę i tak nie są ich targetem, ludzie, których łatwo przekupić na nich głosują + dogadani z kościołem więc "jak zagłosuje się nie na PiS to jest grzech" i już wśród głosujących jest większość.
Ale powiedzmy sobie szczerze, jaka jest alternatywa? Normalnej nie ma, jest tylko "głosowanie przeciw PiSowi", przez co część ludzi nie sprzyjająca władzy nie zagłosuje w ogóle,
  • Odpowiedz
@v1lk: Społeczeństwo ma wiele możliwości jeżeli nie jest głupie. A polskie musi rewolucje robić co pokolenie. Kąsać się kto jest z lewa czy prawa. Obecnie zero poświęcenia tylko każdy ciągnie w swoją stronę i każdy tylko ja, moje , dla mnie. I oczywiście to nie on jest zły tylko zawsze ktoś inny. To jest mądre? A ci za murami się cieszą bo głupimi i podzielonymi tak łatwo rządzić jak dziećmi.
Nigdy
Jofiel - @v1lk: Społeczeństwo ma wiele możliwości jeżeli nie jest głupie. A polskie m...

źródło: comment_16151045655mz7p4PAgNaG5GwtSatpfh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ale powiedzmy sobie szczerze, jaka jest alternatywa? Normalnej nie ma, jest tylko "głosowanie przeciw PiSowi", przez co część ludzi nie sprzyjająca władzy nie zagłosuje w ogóle, bo nie ma nikogo (na obecnej scenie politycznej) zgodnego z ich poglądami.


@Czill23: Nie wiem - każdy sam musi sobie odpowiedzieć co lepsze, czy PiS (a właściwie ZP) czy coś innego. Ale przez stwierdzenie, że politykę kiedyś można było mieć gdzieś nie chodziło mi o
  • Odpowiedz
@kszaku: Obecny rząd chce kontrolować każdy aspekt naszego życia, przez co coraz więcej ludzi chcąc nie chcąc musi zainteresować się polityką. Opozycja, gdyby chciała "zewrzeć szyki" to musiałaby się pospieszyć, bo machina propagandowa nie będzie na nich czekać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@GienekMiecio: Znajoma z Australii mieszka niedaleko pana premiera, kilka razy go spotkała w zapierdzianym dresie w sklepie, ani razu z ochroną. Ale w Polsce takie akcje są niemożliwe, bo w tym państwie nikt nie szanuje polityków. (Patrząc na tych, jakich mamy - słusznie)
  • Odpowiedz
@GienekMiecio: a ja uważam, że nie powinni się poruszać bez ochrony. Nie chodzi o ich komfort czy PR, tylko o bezpieczeństwo państwa. Byle kretyn, który obczai sobie codzienną drogę do pracy pana premiera może się zaczaić i zrobić mu kuku.
  • Odpowiedz
@GienekMiecio: tu raczej chodzi o zaufanie do obywateli. Premier Angli pewnie nie ma jakoś znacznie lepszego pr od Vateusza. Widać mimo tego, że podobno ciągle tam tak obcinanają głowy na ulicy to nie myśli o mieszkańcach swojego kraju jak o dziczy, która go zaatakuje.
  • Odpowiedz