Wpis z mikrobloga

Mordeczki, jaki rejestrator polecacie? I jakie kamery? Interesuje mnie niezawodność i możliwość podglądu przez www/telefon. Czy z kamer coś poza #hikvision jest warte uwagi? Czy są rejestratory z drugim dyskiem czy backup muszę organizować po sieci? #bezpieczenstwo #monitoring Myślę o 4 kamerach na początek, ale wolałbym żeby rejestrator miał więcej kanałów niż 4. Chciałbym mieć sensowną jakość nagrań i w dzień i w nocy, żeby można było zobaczyć twarz lepiej niż w materiałach policyjnych czy blachy bez specjalnego CSI. Kamery dookoła domu, raczej tubowe. W sumie np. dwie mogą być lepsze np. na wjazd i drzwi, a pozostale dwie mogą być "normalne". ( ͡° ͜ʖ ͡°) #cctv
  • 4
@daox: budżetowo to tylko Hikvision albo BCS. Jeżeli budżet jest większy to Novus. A jak dużo większy to jakiś Axis się sprawdzi. Są rejestratory obsługujące RAID, ale zawsze lepiej do backupów mieć osobne urządzenie, najlepiej takie, które nie będzie stało zaraz obok. Jakiś NAS np.
Jak masz jakiegoś kompa, który chodzi 24/7 z jakiegoś powodu to możesz go też wykorzystać jako rejestrator. Przy małej liczbie kamer nie będzie potrzebna niewiadomo jaka
@daox typowo do domu to akurat zamawiałem serie HiWatch, kamerki ip kopułkowe 4mpix po około 350zł, rejestrator 8x poe i wd purple 4tb. Jeszcze tego nie odpalałem to nie wiem jak w nocy temat będzie wyglądał