Wpis z mikrobloga

Mam problem z sprzedawcą na AliExpress, oficjalny (?) sklep Edifer, zamowilem słuchawki,przesylka miala byc 3 dniowa z PL.
Paczka nie dotarla do mnie tylko do kogos w Gorzowie Wielkopolskim.
zalozylem dispute na Ali ,na stronie DHL w statusach jest "Doręczono" i tego sie trzyma sprzedawca ze doreczono i #!$%@?,kij z tym ze miasto oddalone o 300 km i nie moje nazwisko.
Dzwoniłem do DHL, twierdzą ze paczka wróciła do nadawcy( on twierdzi ze nic nie wraca) chce dowod od DHL to mnie zbywaja ze wkrótce dostane potwierdzenie na e-maila,odbijam sie jak ciul.
AliExpress wydalo juz wyrok i chce dowodu ze paczka nie jest u mnie i mam popytac sasiadow i rodziny czy nikt nie odebral paczki.
Wysłałem im screeny z statusów z DHL e maila od DHL.
@AliPaczka możesz coś poradzic
#dispute #aliexpress
#alipaczka
  • 16
@UjekF: dhl w takich sytuacjach to jest rak, bo na aliexpress nie pokazuje że zawrócono, oraz jaka lokalizacja, tylko że dostarczono, więc według ali i sprzedawcy wszystko jest ok, a trackingi ze strony przewoźnika to oni mają głęboko w dupie, nic nie ugrasz

i moim zdaniem to jest właśnie wina DHL, bo to oni powinni mieć odpowiednio nazwany status w stylu "zwrócono do nadawcy" a nie "pomyślnie doręczono" czy inne gówno
@UjekF Miałem podobna sytuację z Tronsmart. Problem jest znany DHL, problem z drukowaniem etykiet na Aliexpress, paczki błędnie zaadresowane wracają do nadawcy (punkt zrzutu w PL, u mnie to było w Gorzowie Wlkp.)
@UjekF Problem rozwiązałem tak, że kurier DHL został poinformowany o problemie i udało mu się odebrać z powrotem paczke z punktu zrzutu, paczka wróciła do sortowni i stąd do mnie.
@Miecz12 też mi się wydaje że coś jest po stronie DHL,babeczka na infolini coś kręciła,mówię jej że chce dowód zwrotu do sprzedawcy, ona na to że wkrótce dostanę,mówię że przesłać e maila to jest kilka sekund,wkrótce Pan dostanie.
#!$%@?... Mam nadzieję że bank to załatwi bo póki co co ing mam dobre zdanie.
@UjekF: nic nie dostaniesz od dhl, mi nic nie wysłali, na szczęscie ja brałem z kuponem, za prawie darmo + cashback więc nic nie straciłem
jak tylko zacząłem prosić o jakiś dowód zwrotu, to przestali odpowiadać
@UjekF: ale to wyrok ostateczny? bo mnie czasami tak troluja ze nie oddadza pieniedzy itp, wtedy im pisze ze nie odesle bo nie moge itp i sie na nic nie zgadzam (na wszystkie propozycje klikam nie, przez dzien czy dwa nic sie nie dzieje a potem przychodzi mail ze valid i czesc.
w sumie najlepiej chargeback
@farara mam 3 dni jeszcze na ustosunkowanie się do wyniku, z tym że nie mogę nigdzie nic dodać,bo link który podało AliExpress pod który mogę odpowiedzieć jest cały czas "Too busy.."
@UjekF: Miałem podobnie. Opisywałem to we wpisie. Chiński debil ze sporu chciał oświadczenie od poczty o złym adresie. W ostateczności, jeśli będziesz miał ostatnie godziny na wysłanie dowodu, a DHL będzie milczał, napisz sam takie pismo po angielsku na wzór innych od DHL znalezionych w sieci.