Wpis z mikrobloga

@iustus_ultimus:

Klopsztanga vs. USA, JP Morgan

Ciekawe kto wygra. Bordo Wykopek z P0lski co chce by złoto rosło czy USA i JP Morgan co pragnie by złoto było tanie? :)

Przez ostatni rok żyłem złotem, czytałem dużo i po tysiącach godzin spędzonym na doszkalaniu, doszedłem do wniosku że złoto nie ma obecnie sensu.

Złoto jest zdominowane przez wielkich graczy, stary asset co już dawno jest rozegrany.

Lepiej ufać mi, który jeszcze
@Klopsztanga: no i może na papierze będzie tanie, ale fizyk prędzej czy później oderwie się od wyceny fjuczersów. Wtedy pewnie zakażą obrotu fizykiem, ale jego cena na czarnym rynku będzie bardzo wysoka


@iustus_ultimus: myślisz że USA da ładną laurkę Chinom, które z doniesień są drugim co do wielkości krajem co ma najwięcej złota skitrane?

Szybciej zbiją cenę do 0 niż pozwolą by Chiny się tak wzbogaciły :)
@fiman Fizyczny się nie opłaca: 2% prowizji przy kupnie i sprzedaży w mennicach, trudniej sprzedać. Można teraz wejść spekulacyjnie kupując jakiś etf, bo jest korekta i jeszcze może odbić, ale trudno powiedzieć czy przebije ath i poleci to de moon, raczej nie.
@fiman Fizyczny się nie opłaca: 2% prowizji przy kupnie i sprzedaży w mennicach, trudniej sprzedać. Można teraz wejść spekulacyjnie kupując jakiś etf, bo jest korekta i jeszcze może odbić, ale trudno powiedzieć czy przebije ath i poleci to de moon, raczej nie.


@grayjedi: jak spekulacyjnie, to lepiej w minersów. Darmowa dzwignia :)
@Klopsztanga: no to przecież dolar i eur jest wysoko to i tak powinieneś być na swoim ¯\_(ツ)_/¯
nie wiem jak ci wyszło 6857.7zł za uncje kangura jak dolar 2 lata temu był po jakieś 3.5? a uncja złota 1200-1300. Strasznie kręcisz