Wpis z mikrobloga

@SpeedTemplar: a w czym problem? Nvidia już od dawna pracuje nad nowym mobilnym chipem z dlss, przypadek? ;)

Zmieniać rozdzielczość ekraniku nie ma sensu i handheldzie pozostanie 720p. Ale już wyższa rozdziałka sygnału na wyjściu hdmi się przyda, zwłaszcza osobom grającym na TV 4K.
@SpeedTemplar: Rozdzielczości powyżej 1080p w smartfonach to największy scam na jaki można się złapać. Nie dość, że nie widać kompletnie żadnej różnicy między FHD, a wyższymi rozdzielczościami (chyba, że trzymasz sobie przy nosie smartfon) to jeszcze drenuje to niepotrzebnie baterie, a bardziej wymagające aplikacje i tak nie wykorzystują tych rozdzielczości. Po co wyższa rozdzielczość, jak wiadomo, że sprzęt nie nadąży?
Nie dość, że nie widać kompletnie żadnej różnicy między FHD, a wyższymi rozdzielczościami (chyba, że trzymasz sobie przy nosie smartfon)


@michaloxs: Bzdury piszesz. Rozdzielczość to jeden parametr, a zageszczenie pixeli to inny parametr.
Nie ma różnicy? Jest różnica chociażby w tym ile treści ci się zmieści na ekranie. W poprzednim telefonie miałem FHD, teraz mam 1440 x 3120. Róznica ogromna, szczególnie jeżeli chodzi o przeglądanie stron czy dokumentów.
Rozdzielczość to jeden parametr, a zageszczenie pixeli to inny parametr.


@Tesseract: Rozdzielczość mierzy się w DPI, a więc zagęszczenie pikseli. Błąd w rozumieniu rozdzielczości wziął się z winy MS (nie jestem pewien, czy to wina tłumaczy polskiej wersji czy samego MS), który to w starych wersjach windowsa (95-xp) jako rozdzielczość określał rozmiar pulpitu. I tak się ten błąd utrwalił. Podobnie historia ma się ze słowem anuluj, ale to już inny temat.