Wpis z mikrobloga

Cześć, w niedzielę będę w okolicach Krosna i Jaśle dlatego też zwracam się do was z pytaniem o miejsca warte odwiedzenia i ewentualne restauracje, które funkcjonują. W tym momencie na mojej liście znajdują się:

- skansen w Bóbrce
- Zręcin, grób Ignacego Łukasiewicza
- Żarnowiec, dwór Marii Konopnickiej
- Góra Liwocz
- Wola Cieklińska, cmentarz nr 11
- karpacka Troja

Będę wdzięczny za każde podane miejsce warte odwiedzenia. Lokalne ciekawostki nieopisane w przewodnikach też chętnie rozważę!

#krosno #jaslo #podkarpacie
  • 11
@matis358: Jeżeli tak idziesz w Łukasiewicza to jeszcze możesz ogarnąć wystawę lamp naftowych w Muzeum Podkarpackim w Krośnie (część ekspozycji jest w Bóbrce).
Poza tym Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie jest wporzo.
Zamek Kamieniec w Odrzykoniu i Korczynie (to długa historia dlaczego zamek w dwóch wsiach, można by o tym książkę napisać #pdk ) .
Jak już zamek Kamieniec to obok jest rezerwat Prządki.
Zapomniałem dopisać, że samo Krosno oraz jego północne okolice zwiedzałem w tamtym roku. Z tej wyprawy mam same dobre wspomnienia. Krosno zrobiło wrażenie miasta niezwykle uporządkowanego. A jeżeli chodzi o historię zamku w Odrzykoniu to nie dziwie się Fredrze, że wykorzystał ją do napisania Zemsty. Niemniej dziękuje za informacje :)
@matis358: W Jaśle nie słyszałem żeby jakaś restauracja była czynna więc raczej żadna się nie otworzyła, w "starej normalności" mogę polecić restauracje Keks na Rynku w Jaśle, Trattoria Romeo&Julia, Kościuszki 29, pizzeria Al Capone, Igielna 3, pewnie działają na wynos. Nie idź do Schabińskiej, mocno przereklamowane. Jeśli będzie Ci się nudziło możesz podjechać jeszcze do Biecza :) można tam zobaczyć ładny rynek z Ratuszem i wieżą widokową (nie wiem czy aktualnie