Wpis z mikrobloga

Opłaca się kupić do sypialni #telewizor do #netflix #hbogo i od czasu do czasu podpięcia laptopa żeby pograć coś na padzie?
Od lat oglądam wszystko na lapku 17" i zastanawiam się czy warto wydawać kasę na tv. Od głowy na łóżku do ściany na której by wisiał jest 4,1 m, więc musiałbym się wykosztować i kupić coś większego, a trochę się cykam, że nie będę go potem włączał. 70" wystarczy przy tej odległości?
#telewizory #seriale #film
  • 8
@Uqes: zaznacz sobie mniej więcej wymiar TV 65'', postaw jakiś stołek wyższy pomiędzy tobą a ścianą, ustaw lapka tak aby wpasował się w rozmiar na ścianie. Obejrzyj i film i będziesz wiedział czy tak jest OK, czy wolisz bezpośrednio z ekranu laptopa. Ogólnie TV jest wygodnie posiadać. Może przemebluj abyś miał do niego 2m zamiast 4m?
@czeskiNetoperek jak oglądam na 17" też nie czuję jakiegoś dyskomfortu, ale jeśli mam wydawać trochę kasy to chciałbym żeby było lepiej niż jest, a wątpię w to, że lepiej widać obraz na 43" z 4 m niż na 17" z 60 cm
@balrog84 przemeblować nie ma jak, pokój ma 4,25 x 5,40 więc w drugą stronę jeszcze gorzej, a łóżka na środku nie ustawię bo zagłówek jest z tyłu "niewyjściowy"
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Uqes: przez dobry rok oglądaliśmy z różową wszystko na laptopie. Mieszkanie było małe, nie mieliśmy zbytnio pomysłu gdzie dać telewizor. A nie chciało nam się mocno kombinować. I w końcu się zdecydowaliśmy. Najlepsza decyzja ever. Komfort oglądania jest niebotycznie lepszy
@Uqes: Do oglądania seriali, zwłaszcza po ciemku bardzo fajnie sprawdza się ambilight. Tyle że tylko Philips to robi. Zupełnie inaczej ogląda się tv właśnie z takim światłem z tyłu. Przypuszczam że nawet "zwykły" tv z zamontowanymi listwami led do podświetlenia zrobi różnicę.
@Uqes ja też przez długi czas oglądałem netflixy i hbo na lapku 17' aż w końcu kupiłem tv 50', odległość od głowy do tv jakieś 2.5 - 3 metry. Na tv ogląda się o niebo lepiej i różnica na korzyść jest odczuwalna. A dodam że nie kupiłem jakiegoś tv mega na wypasie typu oled a zwykły Led 4k za 1800 zł.