Wpis z mikrobloga

@KillzoneJ: Problem z ziolem w Holandii jest taki, ze poza przyjezdnymi to tamtejsi jakos duzo tego nie pala. Trawa jest po prostu w #!$%@? nudna i przereklamowana. Dlatego znajomy zawsze ma beke bo jak widzi najaranego typa to mowi, ze polak. I co? No i najczesciej polak XDDDDDDD
@Megawonsz_dziewienc: Dziwisz sie? W Polsce dużo sie pali, ale całe życie trzeba sie kitrać i ogarniać to od dilerów, tam to jest powszechne i legalne i traktowane jako normalność. Polak tego nigdy nie doświadczył, więc nie jest przyzwyczajony do czegoś takiego. Całkowicie normalne
@DartNorbe: ja przestrzegam jedynie przed Polakami. Moja rodzina para się emigracją od wielu pokoleń (xD), również wśród znajomych mam wiele osób, które wyjechały. Do Holandii wyemigrował chociażby mój kuzyn, który robi tam doktorat, i kolega hydraulik (więc można powiedzieć, że obracają się w zupełnie różnych środowiskach). Sezonowo bywało tam również moje rodzeństwo z partnerami. Wszyscy, ale to wszyscy z wyżej wymienionych ostrzegają mnie przed Polakami. Wspólny mianownik jest następujący: najgorsze co
@nytro: pół roku temu wyjechałem. Od razu był przypał, bo przyjechałem w piątek z torbami, a okazało się, że mieszkanie mam od poniedziałku xD

Ogólnie spoko, tylko teraz cała Holandia zamknięta, więc jest mega nudno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nytro: co do języka, jest sporo polskich stron/blogów, które zaczynają od podstaw. Są też holenderskie jak oefenen.nl, gdzie też zaczynają od podstaw, ale full nl. Polecam Google translate/Google Chrome i tłumaczenie na angielski (my tak robimy od 5 lat) gdzie da się zrozumieć o co chodzi :) jeśli agencja pomaga z załatwieniem BSN i konta w banku to fajnie, jak nie to trzeba się umawiać online w gemeente(urząd miasta/gminy) czy banku(mamy
Pobierz wfm125m - @nytro: co do języka, jest sporo polskich stron/blogów, które zaczynają od ...
źródło: comment_1614499318UWugmggpVK0AufMgmfwBI8.jpg
@nytro: Jak tam, dojechałas? :)

Decyzja na pewno dobra :) jak praca będzie #!$%@?, szukaj innej. Serio, z praca nie ma problemu.

Ja byłem 3 lata temu, wróciłem do Polski i teraz znowu wyjechałem. Tym razem na prywatnie wynajęte mieszkanie i zamierzam tu zostać na długo.

Powodzenia ;)
@nytro Holandia jest super, mieszkam od 12 lat. Najważniejsze to żeby czasem nie wpaść na pomysł żeby mieszkać na mieszkaniu od pracodawcy / biura, trzeba mieć własne auto, VCA i wiedzieć co chce się robić. I nie wdawać się w jakiekolwiek znajomości z patologią.
@nytro: Powodzenia, dasz radę na luzaku, mówię Ci. Pamiętaj tylko, że trzeba mieć ograniczone zaufanie do nieznajomych, a zwłaszcza rodaków. Wiele lat temu jak pojechałem z koleżkami do roboty do UK, to nie minęło 15 minut od kiedy wysiedliśmy na Victoria Station w Londynie, a już dwie dziewczyny, które przyjechały z nami tym samym autobusem, zanosiły się płaczem, bo nie miały swoich bagaży, gdyż dwie uczynne pary z Polski, które niby