Wpis z mikrobloga

Jutro muszę złożyć wypowiedzenie w firmie. Pracujemy zdalnie. Nie mam podpisu kwalifikowanego. Menadżer nie ma w biurze.
Czy mogę np mu napisac, że daje wypo i zanieść do jakiejś recepcjonistki żeby podbiła mi, że otrzymała?
Jest na to jakiś artykuł z odniesieniem do prawa? Co dokładnie musi podpisać i do jakich osób mogę to zanieść?
#wypowiedzenie #korposwiat #pytanie
  • 12
@Alcadent: Wypowiedzenie jest jednostronnym oswiadczeniem. Druga strona ma sie z nim zapoznac i tyle. Niczego nie musisz miec podpisanego. Co wiecej to oswiadczenie skladasz w "ogolnie przyjetym kanale infromacji w firmie" Czyli jak ogolnie przyjete jest ze informacje przekazuje sie na "tablicy ogloszen" to mozesz tam zostawic wypowiedzenie. Ale prosciej bedzie jak poprostu wyslesz maila informujacego o tym ze wypowiadasz umowe o prace i po sprawie. Jak wyslesz do dzialu kadr
Na nieokreślony. Tamta umowa ci się już skończyła, wypowiadasz tą, którą podpisałeś później.


@Checollada: W sumie to sie zgodze ale jak to jest w przypadku okresu wypowiedzenia?
Ta umowa na okres probny liczy sie?
np 1.05.2000 podpisuje umowe na okres probny 3mce-potem dostaje na czas nieokreslony.
Skladam wypowiedzenie 1.06.2003. To jaki mam okres wypowiedzenia?
Jesli liczyc umowe na czas probny to 3 mce ale jesli liczyc od podpisania umowy na czas
@Alcadent: @gorzki99: Okres pracy u danego pracodawcy który liczy sie do okresu wypowiedzenia nie jest równoznaczny okresem pracy na danej umowie. Możesz mieć np. umowę o pracę na 3 miesiace, potem kolejną umowę na 33 miesiące (bo max na czas określony można mieć na 36 miesięcy), a potem dostać umowę na czas nieokreślony. Nawet jeśli będziesz na tej ostatniej pracował tylko dwa miesiące, to i tak okres wypowiedzenia będzie wynosił