Wpis z mikrobloga

@alwykop: Oleśnica, dolnośląskie. Bardzo możliwe że przepłoszyli ja gdzieś z wierzy w okolicy a jest ich tu sporo. Chętnie zgłoszę i nie obraził bym się gdyby przyczyniło się to do zaprzestania używania dzwonów na parafii :)
@mrq: Uszatki raczej gniazdują w budynkach, dzwonnicach czy dziuplach tylko w nieużywanych gniazdach ptaków krukowatych (wron, gawronów, sójek, srok), więc raczej dzwony jej nie przepłaszają.
@Kressska: @czakramista: @alwykop:

Jak zrobiło się ciemniej to sówka zaczęła się odzywać. Marna jakość dźwięku ale jak dać głośniej to słychać.
https://streamable.com/zwuxou

Późno w nocy latem zazwyczaj dużo głośniej daje i mi laikowi wydaje się że są co najmniej dwie. Bo słychać odzew z innej strony.

Ogólnie ciekawe miejsce to drzewo. Pierwszy raz zaobserwowałem sowę w zeszłego roku ale była duża mniejsza (taka kuleczka). Niestety nie mogę dokopać się
mrq - @Kressska: @czakramista: @alwykop: 

Jak zrobiło się ciemniej to sówka zaczęł...

źródło: comment_16141025480Qm1s1mAK0pfNO024NRyzH.jpg

Pobierz
@czakramista: @Kressska: nom jest całkiem zabawnie.

Przylatują bogatynki (?) do karmnika, gang wróbli, jedna para sierpówek (?) miały gniazdo w zeszłym roku na tym właśnie drzewie a teraz tylko jednego widze i niestety atakują też gołębie miejskie.

Najzabawniej jest z sikorkami. Zdarzyło się że wleciał jeden osobnik do domu przez uchylone okno. Okno uchylam do góry nie wiem jak on to zrobił że wleciał przez szparę musiał gdzieś pionowo na
mrq - @czakramista: @Kressska: nom jest całkiem zabawnie. 

Przylatują bogatynki (?...

źródło: comment_1614108565OwDuorFItRCcsO72W5Eqpm.jpg

Pobierz