Wpis z mikrobloga

@lukasz_: wg mnie fajny układ. Do tego prostokąt, w takiej bryle uzyskuje się najlepszą pow. użytkową. Każdy metr masz wykorzystany. Dużo światła w kazdym pomieszczeniu i tracisz mało metrażu na hol.
Wywaliłbym drzwi do kuchni, nie mają sensu. przedłużyć tam ścianę i dostawić blat roboczy lub segment do pełnej wysokości z wysuwanym cargo szufladami.
@lukasz_: Sprawdź, czy wielkość mebli się zgadza, deweloperzy lubią na tym oszukiwać do takich koncepcji. Kuchnia nie jest mała, ale obowiązkowo bym te drzwi wywalił i tu zrobić po prostu ściankę i kolejne meble powiesił powiększając przestrzeń roboczą. Fajna ekspozycja, tylko musisz pamiętać o klimie bo przy tej ekspozycji praktycznie całe mieszkanie w lecie ci się kosmicznie nagrzeje. Z jednej jednostki zewnętrznej raczej nie pociągniesz aż do sypialni, więc chyba musiałyby
@lukasz_: Pytasz o układ, to powiem o układzie - Dopóki nie masz dzieci, to jeden pokoj zamieniasz na biuro i całkiem ładnie może działać, ale przy dzieciach może się okazać, że nie bedziesz mieć pokoju do pracy (albo dwóch, jak różowa też pracuje zdalnie).

Salon rzeczywiście malutki - kuchnia ma bardzo mało blatów. Sam mam obecnie taką, gdzie jedzenie głównie przygotowuje się w jadalni, bo nie ma miejsca w kuchni. Niby
@lukasz_: Wada tej inwestycji jest lokalizacja między ruchliwa droga a torami i terminalem cargo. Nie będziesz miał tam lekkiego życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pytasz o układ, to powiem o układzie - Dopóki nie masz dzieci, to jeden pokoj zamieniasz na biuro i całkiem ładnie może działać, ale przy dzieciach może się okazać, że nie bedziesz mieć pokoju do pracy (albo dwóch, jak różowa też pracuje zdalnie).


@Zielony_Minion: Ale przecież tam są 3 sypialnie... W 1 śpią, 1 przerabiają a biuro i zostaje pusty pokój dla dziecka - w czym problem?
@lukasz_: Rozkład bardzo fajny, tylko to umiejscowienie w przestrzeni średnio ciekawe. Ale zdaję sobie sprawę, że w takiej cenie w lepszej lokalizacji się nie znajdzie za wiele :/
@acpiorundc: sprawdzałem, nie zgadzają się :)

@mcsQ: dzięki, plan właśnie taki by drzwi do kuchni zastąpić ścianą i puścić dalej blat

@Drmscape2: dzięki, no właśnie szukamy mieszkania z ekspozycją na zachód/południe bo lubimy mieć doświetlone pomieszczenia, jak najbardziej roletki i klima będzie konieczna. Z łazienkami możliwe, że coś będziemy kombinować bo planowaliśmy raczej jedną. Potrzebuję oddzielny pokój do pracy więc połączenie 3 i 4 w moim przypadku odpada.

@
@czlapka: masz na myśli lokalizację blisko torów? To niestety zgoda, też się tego obawiam, na plus, że to nie jest blok bezpośrednio przy torach tylko - między nim a torami jest kawałek przestrzeni i jeszcze jeden budynek.

@Utero: szczerze mówiąc to nie mam pojęcia