Wpis z mikrobloga

Czas na obiecany wpis wspominkowy, a zarazem polemiczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Być może co niektórzy tutaj pamiętają, ale to, co wyprawia neuropa ze swoją listą nie jest pierwszym ich wybrykiem tego typu. Wcześniej też zwoływali się do wykopywania politycznego spamu, ale mieli do tego odpowiednie, powszechnie znane na Wykopie narzędzie - serwis mirkolisty.pvu.pl.

Przypomniał mi o tym @k1fl0w w swoim wpisie sprzed półtorej tygodnia:
https://www.wykop.pl/wpis/55512291/kiedys-byl-serwis-mirkolisty-pvu-pl-na-ktorym-mozn/

Tylko, że ten w rzeczonym wpisie pomija kilka istotnych faktów (mam nadzieję, że to tylko przez niepamięć...):

Listę miały konserwy, była aferowa, @wojna_idei miał swoją była lista od trybunału konstytucyjnego i wiele, wiele innych, miałem tam listę też swoją "nie ma żadnej neuropy".


Tak, różne grupy korzystały z tego narzędzia - jednak nader często wykorzystywano je do kolportowania politycznego spamu - brylowały w tym w szczególności neuropki właśnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak przytomnie zauważył @kulass w jednym z komentarzy:

konserwy potulnie przestały kombinować i używać list do wołania, a neuropa musiała kombinować dalej z listami bo w inny sposób nie potrafiła się przebić ze swoją narracją( ͡° ͜ʖ ͡°)

__________________________________________________________________________________________________

I już wtedy samo to, że ta lista była sprawiało wielki ból u niektórych. Nieskończone pretycję o usunięcie tej listy, a
s ratuj oni wołajo, powiązania z linkiem do wołania, ciągle te same komentarze o manipulacji etc. etc. etc.

Nie to, że lista była, a to, że były (bo było ich więcej) one nader często wykorzystywane do przepychania znalezisk na stronę główną - dokładnie tak, jak jest używana obecna #neurolista. O ile dobrze pamiętam, nie miało to jednak tak dużego zasięgu (zarówno pod względem częstotliwości wołania, jak i ilości wołanych) jak obecne wcielenie spamlisty.

Wspaniale było oglądać victory lap jak serwisu został zawieszony, konserwy i kuce zapowiadały koniec neuropy, śmiechom i zabawie nie było końca.


Tak właściwie to serwis został zawieszony ze względów "naturalnych" - były problemy z jego działaniem, związane z nową API Wykopu, a jego autor - @IrvinTalvanenJr - stracił chęci do babrania się z serwisem (jak i Wykopem w ogóle) i usunął konto. Mirkolisty polityczne zostały usunięte znacznie wcześniej - i to z inicjatywy samego autora (przy sporej presji społeczności, która słusznie krytykowała wykorzystywanie tego narzędzia do prowadzenia wojenek), o czym więcej w tym wpisie (zachęcam wszystkich do lektury):

https://www.wykop.pl/wpis/39771457/mirkolisty-bez-rozpisywania-sie-mirkolisty-sie-zmi/

Co więcej, #neurolista powstała jeszcze przed faktycznym zakończeniem działania serwisu mirkolisty.prv.eu - lista powstała w czerwcu 2020 roku, a serwis funkcjonował jeszcze we wrześniu.

Do żadnego prawaka nie docierało to jak um tłumaczyłem, że to tylko narzędzie, które łatwo zastąpić i samo zamknięcie serwisu nic nie zmieni, jedyne co to wołania nie będą tak transparentne jak były. Oczywiście wtedy oznaczało to mój jakiś tam ból u mnie ¯_(ツ)


I znowu - zamknięcie serwisu nie miało żadnego związku z politycznym spamem. A co do transparentności - spokojnie, o to już dbamy właśnie pod tagiem #neurolista. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdzie są teraz Ci którzy świętowali wtedy swoje epickie zwycięstwo nad neuropą?


Ja bym raczej zwrócił uwagę na to, gdzie są ci wszyscy, co korzystają ze spamlisty do przepychania swoich treści na główną - najczęściej biorą się za to użytkownicy z max kilkumiesięcznym stażem na wykopie i zapewne już wcześniej korzystający z takiego rozwiązania na którymś ze swoich poprzednich kont. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielu jest już platynowa za manipulację ale resztę można znaleźć tutaj:


Użytkowników, których k1fl0w wymienił (a którzy ostatnio zwracali uwagę na patologie związane z neurolistą) pozwolę sobie zawołać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrbarry @L3stko @SynGromu @Mintaa @Harmideron @Analityk @polskabialoczerwoni @Latarenko @Der_Liebhaber_der_Lebkuchen

I to tyle wspominek. Kolejny raport już jutro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neurolista #4konserwy #bekazlewactwa #mirkolisty
  • 3
Nie to, że lista była, a to, że były (bo było ich więcej) one nader często wykorzystywane do przepychania znalezisk na stronę główną - dokładnie tak, jak jest używana obecna #neurolista. O ile dobrze pamiętam, nie miało to jednak tak dużego zasięgu (zarówno pod względem częstotliwości wołania, jak i ilości wołanych) jak obecne wcielenie spamlisty.


@plackojad: to prawda listy były podzielone tematycznie

RiGCzowa - tak jak nazwa wskazuje nie używana
to prawda listy były podzielone tematycznie


@k1fl0w: Jeszcze zapomniałeś o "ateistycznej" - nie wiem, jak się nazywała, ale służyła głównie do kolportowania spamu z cyklu #bekazkatoli - tak, jak i obecna spamlista. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To prawda i już wtedy wspominałem, że nic się nie zmieni bo listy będą używane dalej. Jedyne co się stało to nie ma tej transparentności, która wtedy była na serwisie Irvina.