Wpis z mikrobloga

W #chiny w #wuhan w listopadzie zaraz przed #koronawirus wybuchły protesty antyrządowe https://www.bbc.com/news/blogs-china-blog-48904350 zapoczątkowane były one ofcorse protestami w honkongu
https://pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_w_Hongkongu_(2019)

Komunistom wszystko zaczynało się wymykać spod kontroli wiec wypuszczają swój katar i pod pretekstem walki z wirusem zamykają miasto i po cichu pacyfikują ruch antyrządowy. Dalej już wprowadzają maksymalna inwigilacje jaka tylko można sobie wyobrazić. Przymusowa kwarantanna pewnie dla niejednego antyrządowego chinczyka kończy się w dole z wapnem.

W miedzy czasie wszystkie głowy państw w mniejszym lub większym stopniu zdające sobie sprawę z tego co się wyprawia w #chiny, zastanawiają się jak wykorzystać ten patent u siebie i monopolizują szczepionki, decydują o tym kto i czym będzie zaszczepiony. Ktos stwarza problemy? Może zamiast placebo, dostanie nowiczok w zastrzyku?

#teoriaspiskowa
  • 18
@Kajaczek: W jaki sposób z tego artykułu wynika, że listopadowe protesty w Wuhanie były zapoczątkowane protestami w Hongkongu?

Tego typu protesty (głównie przeciw rzeczom typu budowa oczyszczalni, spalarni, fabryki chemikaliów itd.) są w Chinach dość częste i zawsze są ostro tępione przez władze. Nie widzę w tym konkretnym proteście nic szczególnego.
W jaki sposób z tego artykułu wynika, że listopadowe protesty w Wuhanie były zapoczątkowane protestami w Hongkongu?

Tego proesty są w Chinach (głównie przeciw budowie oczyszczalni, spalarni, fabryki chemikaliów itd.) dość częste i zawsze są skutecznie tłumione przez władze. Nie widzę w tym konkretnym proteście nic szczególnego.


@SpaghettiSupernova: To pierwszy lepszy artykuł jaki znalazłem ale protesty byly antyrzadowe i to juz bylo prawie pospolite ruszenie. Nie kazdemu chinczykowi podoba sie siedzenie
@Kajaczek: Protesty były nie tyle antyrządowe, co antyspalarniośmieciowe. Jak pisałem, protestowanie przeciw tego typu rzeczom to częste zjawisko w Chinach i zawsze spotyka się to z ostrą reakcją władz. Bardzo mocno wątpię w to, żeby ktokolwiek na tych protestach krzyczał cokolwiek o demokracji, prawach człowieka czy obaleniu rządu. No i wbrew temu co sugerujesz, z Hongkongiem nie ma to absolutnie nic wspólnego.
@SpaghettiSupernova: Ja czytałem wtedy - Listopad 2019, że protestowali przeciw obowiązkowym szczepieniom, które wywoływały chorobę: zapalenie płuc. Nieraz tak się zastanawiam, czy były to szczepienia, bo chcieli wypuścić wirusa, czy przy szczepieniach poszło coś nie tak i zaczęła się epidemia... Pewnie można jeszcze w internecie gdzieś znaleść, bo był to artykuł jakiejś angielskiej / amerykańskiej gazety. „Wuhan mandatory vaccination/ protests”
@Kajaczek: Faktycznie- nic nie znalazłem, oprócz artykułów, n.p. NYT, o skandalach z szczepionkami i o protestach z tego powodu w Chinach z okresu Syczeń 2019
I to do tego nie jest w Wuhan, tylko w prefekturze Zhaotong w prowincji Yunnan.


@nasi-lemak: A to jakas roznica w ktorej czesci chin komunistyczny policjant zabija obywatela? Gdyby wszystkie twity z wuhan nie byly usuniete to bym wstawil jak 2 partyjniakow kopie do nieprzytomnosci chinczyka bo nie mial maseczki, czy tam dziendobry nie powiedzial.