Wpis z mikrobloga

@Steven_Hyde: u mnie sprawa wygląda tak, że muszę wymienić sztycę, a łożyska mam ok i chciałbym je zachować i nie wybijać, bo po tym nie będą się nadawały do użytku

poza tym jakby był jakiś sensowny ściągacz to wolałbym zainwestować te 100 zł i nie rzeźbić aż tak :P
@looolbeka: Na nową sztycę kup nowe łożyska. Komplet łożysk to ok 150zł. Stracisz czas i kasę na jakiś ściągacz żeby zrobić rzeźbę. Albo masz dobre narzędzia i zdejmiesz bieżnię, albo nie masz narzędzi i rozcinasz bieżnię. Na twoim miejscu kupiłbym nowe łożyska.
@looolbeka: Nie bardzo znam metodę delikatnego montażu dolnej bieżni ze sztycy, tam nie ma gdzie się ładnie zaczepić, ja to nacinam dremelem, podważanie, obijanie alu półki i alu sztycy to wg mnie nie jest metoda.

Jak dobierzesz stożkowe, IMO trwalsze od kulkowych to Ci wyjdzie 60 za oba, tylko nie nastawiaj się że kupisz z dnia na dzień, chwilę trzeba poczekać, Koyo robi różne takie i w ich katalogu poszukaj.

Gx
@looolbeka: jak masz sztyce do wymiany i juz tak bardzo nie mozesz sie rozstac z tymi starymi lozyskami to i tak przeciez musisz uzyc prasy hydraulicznej do wybicia sztycy z polki. wiec po prostu wyprasuj sztyce z polki, bieznia sama zejdzie w tym procesie ¯\_(ツ)_/¯
@looolbeka: Jak mówimy o ściągnięciu bieżni łożyska to ustrojstwo wkładasz na sztycę do samej półki i ściskasz śrubami aż wejdzie między bieżnię a półkę i zacznie podważać bieżnię itd. I to powinno zrobić nawet bez walenia młotkiem. To pewnie wiesz, pisze dla ustalenia uwagi :-)

Jak chcesz tego jakoś użyć do wyciągnięcia samej sztycy z półki to ten patent nic w tym nie pomoże. Sztycę musisz wycisnąć z półki na prasie
@Man_of_Gx: to by na tyle podwazylo? Ale w sumie chyba lipa bo ograniczniki w polce nie pozwola na zalozenie tego

Ee ja sciagacza nie mam a Ty mi tu prasie mowisz :p

sztyca miala isc do robienia w serwisie, ale ten caly tecrol popularny na razie ma zawieszona dzialalnosc i chyba zaryzykuje z uzywka

w ogole inny serwis mi pomierzyl i stwierdzil ze lagi (nowe) i polki sa proste, tylko sztyca