Wpis z mikrobloga

Następny krok: nakaz noszenia dwóch, a potem trzech masek "bo tak jest w całej Europie". Potem zakaz rozmawiania w komunikacji miejskiej, a następnie w ogóle na ulicy i w miejscach publicznych "bo eksperci orzekli że drastycznie zmniejsza to transmisję wirusa". Potem eksperci orzekną, że niewychodzenie z domu i dostarczanie ludziom jedzenia dronami jeszcze bardziej zmniejsza transmisję wirusa, a jeszcze bardziej nakaz noszenia masek w domach i rządowy monitoring sprawdzający, czy ludzie się do tego stosują. A potem się okaże, że jeszcze skuteczniejsze są maski ff2022p zakładane trzy na twarz i przyszywane do twarzy, z otworem na jedzenie, otwieranym przez rząd automatycznie o określonych porach.
I też koronadebile przyklasną "to tylko na jakiś czas, życie jest ważniejsze od twojej wygody, a poza tym mi to nic nie przeszkadza". A potem się okaże, że to jest na zawsze i też banda panikarzy będzie się cieszyć, że musimy walczyć z wirusem za wszelką cenę. A bierny motłoch dalej będzie bierny.
Często jeżdżę po Polsce i widzę na jakichś wioskach, gdzie nawet chodnika nie ma, idzie sobie facet, pusto wokoło, ale on maskę nosi no bo przecież rząd kazał. Jak rząd nakaże, zastąpię pleksę na gumkach maską chirurgiczną, ff2p, a potem dwoma, trzema i tak jak wyżej napisałem. Noszą maski na pustych ulicach w nocy, zakładają je na plażę do stroju kąpielowego, czego się po takich niewolnikach spodziewać? Ja tylko zgłaszam wniosek, żeby wszystkie maski były białe, z czerwonym pokrętłem. Tak, żeby ludzie już całkiem upodobnili się do klaunów, którymi są.

#bekazpisu #covid19 #koronawirus
  • 14
@niekibicujepilkarzom: To, że najlepiej chronią maski FFP2 i FFP3, a po nich chirurgiczne było wiadome od dawna, o ile ktoś wykazał minimalne chęci do zaznajomienia się z tematem. Sprowadzasz całą sytuację do absurdu. Czy to naprawdę jest tak ogromny problem, żeby ubrać porządną maskę, nawet nie dla siebie, ale dla innych? Tak bardzo godzi to w twoją wolność? Sam przeszedłem zakażenie, do tego jestem zaszczepiony, ale nadal noszę maseczkę i regularnie
@Wasacz1996: O, typowy niewolnik xD:

Czy to naprawdę jest tak ogromny problem, żeby ubrać porządną maskę, nawet nie dla siebie, ale dla innych? Tak bardzo godzi to w twoją wolność?`


A potem co, dwie, trzy, dziesięć, bo chronią jeszcze lepiej, a potem przyszywane do twarzy na stałe i otwierane sygnałem, co nie, bo to przecież też tak bardzo nie godzi w wolność? A dlaczego nie nakaz noszenia rękawic i gogli, albo
@tsumazi: 1,5 roku temu powiedziałbyś, że szury to ci, którzy twierdzą, że z powodu wirusa wywołującego objawy przeziębienia, w skrajnych przypadkach zapalenia płuc, ludziom każą nosić maski na pustych ulicach, zamkną restauracje i będą dawali mandaty za mycie samochodu na myjni
@niekibicujepilkarzom: Twoją argumentację przesłaniają mi opary absurdu, w którym się poruszasz. Prezentujesz typową postawę dorastającego piętnastolatka, tzn. "Nie, nie zrobię tego mamo, pójdę ci na przekór!!!1!! Jestem wolny i niezależny!". Z resztą o twojej skrajnej niewiedzy i ignorancji świadczy to, że wg ciebie wirus wywołuje jedynie objawy przeziębienia i ewentualnie zapalenia płuc, gdzie są już tysiące opisanych przypadków ludzi ze zmianami w mózgu, potwierdzonymi badaniami obrazowymi, oczywiście post-Covid-19. O trwałych zmianach
@niekibicujepilkarzom ale Wy jesteście odrealnieni. Nic takiego nie będzie. Już ponoć bagiety miały pałować ludzi w sylwestra i co? I gowno? Pustki. Oczywiście to ja "panikarz" Jako jedyna na osiedlu puszczałam petardy, a reszta wyzwolonych husarzy trzęsła dupami w domu.

I w pełni zgadzam się zamykanie wszystkiego przez rząd było debilizmem. Popełnili debilizm otwierajac szkoły zamiast gospodarki.
@Wasacz1996: Czyli co, powinienem nosić trzy maski chirurgiczne na twarzy nocą, na pustej ulicy, tak? Lasy też należy zamknąć czym prędzej i wlepiać mandaty za mycie samochodu na myjni?
Jeśli zakażesz samochodów, ludzie przestaną ginąć w wypadkach, jeśli zamkniesz ludzi na wieczność w domach, wyeliminujesz choroby zakaźne, ale czy takie życie (życie? chyba wegetacja) byłoby coś warte?
@Wasacz1996:

gdzie są już tysiące opisanych przypadków ludzi ze zmianami w mózgu, potwierdzonymi badaniami obrazowymi,

Pokaż te badania obrazowe. Bo na razie to mamy szereg "badań" ankietowych, gdzie osiemdziesięcioletnią panią Helę po miesięcznym pobycie w szpitalu i przechorowaniu COVID zapytano, czy pogorszyła się pamięć albo zdolności kognitywne (BRAIN FOG!!!!!).