Wpis z mikrobloga

Hej, szykuje mi się praca jako koder szablonów Wordpress. Uczę się więc na szybko robić szablon od podstaw, żeby się choć trochę przygotować, i o ile rozumiem jak to działa, to zastanawiam się czy to jest najoptymalniejsze podejście do tematu.
W tego typu pracy robi się wszystko od podstaw, czy na bazie jakiegoś szablonu gotowego, czy może za pomocą elementora? Wydaje mi się że pisanie wszystkiego od podstaw to strasznie dużo upierdliwej roboty i sprawdzania czy na pewno wszystko dobrze działa, a z wywiadu dowiedziałam się że mam około 2/3 tygodni na zakodowanie wszystkiego tak żeby była gitówa.
#wordpress
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phatee: podejrzewam, że najodpowiedniejszą odpowiedzią będzie "zależy" ( ͡~ ͜ʖ ͡°) od złożoności projektu, od tego czy klient ma jakiś projekt graficzny albo czy mówi "zrób coś, ma być tanio i tak jak ja chcę (mimo, że jeszcze nie wiem, co chcę, ale jak zobaczę to się dowiem, albo nie)". I takie tam.

Też się tym interesuję, ale bardziej jako dodatkowa praca. Możemy się podzielić wrażeniami, choć
@Phatee: Ciężko ugryźć Twoje pytanie, ale spróbuję. Przede wszystkim, wszystko zależy od tego, co będzie do zakodowania, dla kogo przeznaczony będzie motyw oraz jaki zakres dostosowania (w sensie customizacji) ma być dostępny dla odbiorcy motywu. Do tego dochodzą kwestie budżetu (choćby czasu) i wymagań dotyczących wydajności. Sam motyw przeznaczony do użytku "wewnętrznego" tj. dla Twojej organizacji bądź dla jednego klienta w znacznej większości wypadków dobrze, aby nie miał żadnego buildera typu
@Phatee: praktycznie wszystko to co napisał @kostniczka, + pytanie czy masz podstawy do kodowania w dzisiejszych czasach tzn HTML5, CSS3 + less/sass JS + któraś popularna biblioteka, PHP? Bez tego zostają tylko gotowe szablony, ale czasem bardzo ciężko je zoptymalizować, i też wymagają przeróbek więc i tak trzeba znać te rzeczy żeby zrobić w miarę dobrze na szablonie. + pytanie jaki jest profil klientów, bo jeśli mają budżety na 3-6
@Kien: Dziękuję za odpowiedź. Tak, z reguły korzystam z Symfony. Kiedys odbiłam się od Prestashop i Wordpress bo nie potrafiłam zrozumieć działania i twigów, ale to było 2 lata temu. Na codzień korzystam z PHP i mam dość mocne podstawy, LESS/SCSS też umiem i JS/Jquery.

@sprzedafcaMakaronu: Tak, ale jeśli nierealistyczne by było zmieścić się w odpowiednim czasie to bałam się że to zostanie moją jedyną opcją :D Koleżanka używała elementora