Wpis z mikrobloga

Siemka. Na fali fascynacji słuchawkami od Superlux (firma z 30 letnim doświadczeniem), zrobiłem mały research i stworzyłem listę odpowiedników słuchawek znanych marek.

Philips SBC HP 890 (półotwarte) - 240 zł -> superlux hd681 (półotwarte, 50 mm, on stage - classical music)

Beyerdynamic dt 990 pro (otwarte?) - 650 zł -> superlux hd668b (półotwarte, 50 mm)

Sony mdr-7506 (zamknięte) - 440 zł -> superlux hd661 (zamknięte, 40 mm)

Audio Technica ATH-AD500 - 380 zł -> superlux hd681f (półotwarte, 50 mm, front row - pop wtih sweet vocal)

AKG K240 studio (to chyba te same słuchawki, nawet nie zmienili designu) - 280 zł -> superlux hd681b (półotwarte, 50 mm)

Shure SRH840 - 530 zł -> superlux hd662B (zamknięte, 50 mm, in hall, rock music)

Shure SRH440 - 290 zł -> superlux hd662F (zamknięte, 50 mm, front row)

Beyerdynamic dt 770 (zamknięte) - 580 zł -> superlux hd662 (zamknięte, 50 mm, on stage)

Beyerdynamic dt 770 (zamknięte) - 580 zł -> superlux hd660 pro (zamknięte, 40 mm, profil nieznacznie miejscami odbiega, 150 ohm impedancji)

Sennheiser HD 280 PRO - 430 zł -> superlux hd669 (zamknięte, 50 mm, 56 ohm impedancji, profil nieznacznie miejscami odbiega)

Pioneer hdj-2000 - 1390 zł -> superlux hd631 (zamknięte, 40 ohm, 51 mm, profil nieznacznie miejscami odbiega)

Shure SRH940 - 900 zł -> superlux hd685 (zamknięte, 40 mm, brak padów od shure zmienia brzmienie basów)

Sennheiser hd25 - 550 zł -> superlux hd562 (zamknięte, 40 mm)

Sennheiser hd25-sp - 490 zł -> superlux hd572-sp (zamknięte, 40 mm)

Więc jeśli macie już swoje piękne, drogie i dobrze brzmiące słuchawki od zachodniego kapitalisty, a mimo to chcielibyście zobaczyć jakby brzmiały inne o których też dużo słyszycie, to macie szanse zrobić to małym kosztem (superlux sprzedaje się w przedziale cenowym 90 - 250 zł). Za źródło powyższej listy posłużyły profile odpowiedzi na częstotliwość znalezione w Internecie.

#audio #sluchawki #audiofile
  • 10
  • Odpowiedz
@AlekGames: mam 669, kiedyś obszernie o nich pisałem choćby tu:
https://www.wykop.pl/wpis/51742719/czy-sluchawki-za-3399zl-graja-duzo-lepiej-niz-te-z/

Natomiast porównanie Beyerów dt 990 Pro do superluxów to abominacja osoby która Beyerów nie słuchała, to nie gra tak samo nawet jak na papierze wykresy są podobne

Superluxy za 150 zł to świetne słuchawki za 150 zł, ale nie są alternatywą dla konstrukcji x razy droższych. Mam też choćby Akg K712 Pro za ok 1200 i tam też jest przepaść jak chodzi
  • Odpowiedz
@Atreyu: dzieki za konstruktywny komentarz, zgodze sie z Toba, ze odpowiedz na czestotliwosc to polowa sukcesu. Pozostaje mi kupic dt 990 pro i sie przekonac jak bardzo sie to różni, chociaz potrzebowalbym wersji 32 ohm.

Pewnie pady, materialy oraz system mocowania na glowie, a nawet okablowanie pewnie maja niemaly wplyw.
  • Odpowiedz
@AlekGames: jak już masz superluxy, zacznij od DACa i tu zobaczysz, czy raczej usłyszysz pierwszą duża różnice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba wszystkie superluxy napędzisz nawet z telefonu, ale pełnie skrzydeł rozwijają na dobrym źródle
  • Odpowiedz
@Atreyu: a jaki dac polecasz (wersje budzetowa poprosze)?

Sprawdzilem dt 990 pro i sa chyba slabsze od moich x2hr, mimo to mnie korci, ale znam chyba wynik, beda grac tak samo jak hd668b, ale beda wygodniejsze
  • Odpowiedz
@Atreyu: i jeszcze jedno w kontekście powyższej listy, nie ma ona dyskredytować innych produktów, po prostu ma pokazać, że są budżetówki, z których można coś wyciągnąć, sprawdzić jakby to by było

np. teraz mnie naszło, że zamiast kupować kolejne słuchawki za 650 zł, może lepiej jest skorzystać z faktu, że x2hr są w miarę płaskie (pomijam wygodę, design i otwartość, która mi leży do moich zastosowań) i po prostu kupić tak jak sugerujesz DAC, ewentualnie equalizer i sobie nim wysterować profil jaki chcę (np. takiego DT 990 pro).

Jedyny problem jaki widzę, to taki, że słuchawki podpinam pod pianino elektroniczne, które nie ma wyjścia cyfrowego, a i nie mam miejsca i ochoty stawiać dużych gabarytów tylko do wysterowania
  • Odpowiedz