Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#autostop #podroze #podrozujzwykopem #przezswiatnafazie

Siema mam 25 lat. Mam z sobą krótkie 2 tripy autostopowe po 9 dni - na bałkany i na zachód(głównie Francja). Byłem młodszy(21-22), jakoś mniej się bałem, zajrany podbojami "Fazy" chciałem spróbować - spróbowałem. Trochę źle zaplanowałem, ale finalnie wróciłem zdrowy i cały (poza sraczką w trasie xD).

Teraz tak oglądam jeszcze raz stare filmy fazowksiego w Azji, "Gdzie jest czermak?" i jeszcze był taki wykopek "Zimmerman", młody chłopaczek co do Indii pojechał na stopa, ale go tam pobili i lipa. Chyba to @adam-zimmerman: jest

I tak się zastanawiałem, bo wymieniłem ludzi, którzy tam pojechali z myślą o nagrywaniu vlogów podróżniczych.
1. Myślicie, że gdyby nie obecność kamery to szansa, że coś im się złego stanie byłaby wyższa?

Zastanawia mnie to, bo marzy mi się autostop z polski do Azji i tam pozwiedzać, ale raczej do kamery się nie nadaję mimo, że obiektywnie mam branie wśród różowych i nawet spoko morda/ciało, ale po prostu czułbym się głupio gadając do siebie. I jednak bezpieczeństwo ważna sprawa.

2. Czy takie 5-7k PLN wystarczy na 4-5msc tripu stąd do Azji i głównie w azji?

3. Czy ktoś podróżował? Przez Turcje, Iran, Pakistan ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dalej?

Wiadomo, że teraz COVID, ale myślę, że za pół roku/rok jak to się skończy to wziąłbym bezpłatny urlop w Korpo +urlop i pojeździł, bo mnie wewnętrznie ciągnie do takiej "ucieczki", zaznania tej "swobody" i "wolności", ciekawość innych kultur itd.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #602bc95f72bed1000be490eb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Myślicie, że gdyby nie obecność kamery to szansa, że coś im się złego stanie byłaby wyższa?

Myślę że wręcz przeciwnie - latanie z kamerą na wierzchu po turystycznych miejscówkach nie jest dobrym pomysłem i potęguje ryzyko - dodatkowo skupiasz się na kamerze a nie na np. plecaku

że za pół roku/rok jak to się skończy

ehe :>
@AnonimoweMirkoWyznania:
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: stop to ruletka. Ja jezten kobietą i nigdy nie miałam niebezpiecznych sytuacji ale też ich nie prowokowałam.
5-7k chyba na styk może starczyć ale pamiętaj, że trzeba też wizy wykupić i ubezpieczenie a to może trochę kosztować.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytania, bo to że mi nie przytrafiło się nic złego podczas moich podróży, nie znaczy, że Tobie również nic zlego się nie przytrafi. Hajsu zabrałbym więcej , z 10k w razie co lepiej mieć. Napisał bym, że trzeba mieć oczy dookola głowy i być bardzo ostrożnym, to rozsądne, jednak z doświadczenia wiem, że kilka dni podróży i z każdym dniem większa wyjebka na
  • Odpowiedz
OP: @PrawieJakBordo: no tutaj mega optymistyczna wersja. Pewnie jak się to skończy przed rokiem 2025 to będzie dobrze xD Ale wtedy już dobije do 30 i będę za stary na takie tripy.

@elena-mary: @clearance: @MagikLOL: @panzmarszrutkiwbiszkeku: Nie wiem czemu zajarałem się pakistem i indiami po filmikach, tą egzotycznością. Ale bałbym się, że jestem tam za "biały" i za ładny i brali by mnie za bogacza. Niebieskie oczy, szatyn, dobrze zbudowany itd, więc pewnie kroili by mnie równo :)

Myślałem też żeby Bałkany lepiej zwiedzić, bo co to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: No ja chce powtorzyc Balkany, 3 tygodnie to tak z 5x za krótko, dokladnie 1/5 zaplanowanych atrakcji ze znajoma zrobilismy dwa lata temu, a teraz wiem, ze ich jest jeszcze wiecej ;(
Azja jakos mnie nie kreci, wyfaje mi się zbyt zasyfionym miejscem chyba, ze jakies cywilizowane kraje Bliskiego Wschodu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ludzie nawet w tą śmieszna pandemie jeżdżą stopem (no moze teraz nie bo zima na calego) ale normalnie jezdzili. Po 30 za stary xD heh stary kto ci takich p-----l do łba nawkładał. Na yt widziałem kolesi grubo po 30 i jeżdżących. Albo nawet jakiś dziadek hermes czy Leszek nie pamiętam stopem jeździł. Ja sam dziadka widziałem w DE jak przejeżdżałem co też stopa łapał i normalnie plecak wszystko
  • Odpowiedz
Jak pójdziesz w korpo to cię to zmieli i będziesz potem pluł sobie w brodę bo marzenie zostanie a ból d--y też. Za granicę do roboty jedź to zarobisz dużo więcej i przyjemniej niż w takim oplutym korpo. A potem kup sobie bilet do Goa i tam stopem lataj.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: pracuje w korpo. Stopem dużo jeździłam na studiach a teraz jak praca to 2 tygodniowy urlop. Jak np wyjedziesz w piątek po pracy to wraz z weekendami to masz łącznie 16 dni i to nie jest tak źle.
Często też lecę gdzieś samolotem i potem na miejscu poruszam się stopem. Na przykład takie objechanie całego cypru zajeło nam tydzień i na miejsu wydawaliśmy kasę tylko na jedzenie i rozrywki
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: aha ze niby wyjazdy autostopem to niszczą życie a karierw to jedyne co się w życiu liczy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) oj przykro mi to słyszeć. Zresztą w Polsce teraz to g---o się zrobi. Ja na miejscu opa bym jeździł teraz jak najwięcej i jak już się wyjezdzi to do roboty za granice i założyć sobie potem własną firmę albo zostać tam pracować bo
  • Odpowiedz
UkrytaFeministka: @MagikLOL: i jak? Masz juz swoja firme? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wez mnie chlopie nie rozsmieszaj, “zalozyc firme”, formalnie jest latwo, ale trzeba miec pomysl, troche kasy na rozruch i nieco glowe do tego.

Mialem na mysli takie jezdzenie jak fazowski ciagle w trasie po pare msc -
  • Odpowiedz