Wpis z mikrobloga

Hejka :) właśnie przyszedł mój czytnik, zdecydowałam się w końcu na pocketbook basic lux 2 I mam parę pytań :)
Jaka ładowarka moge ładować ten czytnik? (oprócz podłączenia go do lapka) i czy mogę wykorzystać powerbank?
Mam też pytanko odnośnie ekranu, w paru miejscach czerń jest nierówna i niegłęboka, w menu na przykład i widać linie po wyświetleniu poprzednich opcji albo prześwitują- tak ma być? :D ogólnie mi to nie przeszkadza ale badam czy wysłano mi dobry egzemplarz xD
Oprócz tego czytnik chodzi dosyć szybko i sprawnie, tekst widać bardzo dobrze :)
#czytniki #pocketbook #ebooki
  • 4
@Magadanka:
- możesz ładować np. telefonicznymi ładowarkami (ale niekoniecznie jakimiś fikuśnymi z superszybkim ładowaniem);
- nie wiem jak z powerbankiem, ale czytnik się ładuje co kilkanaście dni, więc może nie będzie trzeba;
- pozostałości po poprzednich stronach to tzw. ghosting. Szczególnie elementy graficzne (np. menu) to powodują. Jest typowy dla czytników, choć teraz już nie tak bardzo jak kiedyś. Czytnik czyści strony przez pełne odświeżenie strony (ustawiasz w preferencjach czytania).
Tu
@Magadanka: nie miałem zwykłej ładowarki. więc albo z komputera, albo z powerbanku ładowałem. Nie wiem jaki jest moduł ładowania w samym czytniku, w zasadzie z dowolnej telefonicznej powinno sie dac ładować, choć niektórzy przestrzegają przed nagrzewaniem się, więc, jak weźmiesz taką 1A powinno być ok.
@saskiaa: super sprawa :) póki co przeczytałam tylko 1 książkę, ale podoba mi się z jednym ale
co prawda przez to, że przypomina mi tablet ciągle mam ochotę dotykać palcami żeby zmienić ustawienia czy przesunąć stronę XD dosyć sprawnie działa, tylko trzeba przyzwyczaić się do klikania tradycyjnych przycisków- jak się ogarnie sterowanie to jest z górki
nieskomplikowane urządzenie- menu jest bardzo proste, trochę wygląda może prymitywnie xD ale jezeli chodzi o