Ostatni mecz Simony Halep z Sereną Williams odbył się w finale Wimbledonu 2019. Wtedy gładko w dwóch setach wygrała Rumunka. Panie spotkały się wcześniej w styczniu w 4 rundzie na AO Serena wygrała 2:1.

Reszta historii ich pojedynków sięga od 2016 roku i wstecz, więc nie widzę sensu przywoływania całego bilansu, szczególnie, że mamy teraz nieco inną Serenę i nieco inną Halep.

Wciąż widać jak na dłoni, że Simona rwie się w tych meczach na tegorocznym AO i widać to też było w meczu z Igą, a takie rzeczy trzeba by zostawić gdy na korcie twardym na szlemie walczy się w ćwierćfinale przeciwko Serenie.

Tyle dobrego, że Halep okopuje skutecznie taktykę, i potrafi wdrożyć plan B i C i D, jeśli trzeba. Możliwe, że Serena od samego początku będzie chciała zaznaczyć swoją dominację. To jedyny sposób by to wygrać - bo potem gdy Halep wejdzie w mecz to po prostu zamęczy Amerykankę. Nie będę prognozować wyniku, ale widzę takie możliwe wyniki jak napisałam poniżej.

Opcje są trzy moim zdaniem: albo Serena wjedzie w tryb pełna dominacja na pełnej #!$%@? i z rozbiegu wygra oba sety (mało to dla mnie prawdopodobne), albo Serena weźmie pierwszy set, a potem zacznie się zabawa i skończy się 2:1 dla Rumunki (tak może być), albo Halep wytrzyma naciski Williams i skutecznie zacznie wdrażać swoją taktykę na ten mecz od samego początku i skończy się na czysto dla Simony (tez tak może być).

Nie widzę by Serena mogła to wygrać w trzech setach. Simona ją zamęczy na takim dystansie. Ale mogę się mylić, jak myliłam się w wielu ostatnich prognozowaniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tenis #australianopen
  • 2
@gram_w_mahjonga: szkoda, że tak tragiczne losowanie było, właśnie obejrzałem pierwszą połówkę drabinki i oprócz Barty (która swoją drogą ma niesamowitego farta XD najpierw przez rok nie gra i utrzymuje 1 miejsce w rankingu popijając sobie browarki na meczach i za chwile po powrocie dostaje autostrade do finału AO) to wygląda jak jakiś turniej rangi WTA250-500 gdzie po drugiej stronie w 4 rundzie odpadły zawodniczki z ścisłej czołówki, które bezproblemowo mogłyby grać