Wpis z mikrobloga

Kiedy mam takie myśli dzwonie do fest dobrego ziomka i on wtedy mówi ,,coś kosztem czegoś ". Do nas samych należy odpowiedzieć czy te ,,koszta" są warte. Ważne aby mieć w tym cel. Aby ta #emigracja miała coś na celu ,jest wtedy łatwiej owe koszty ponosić. Pozdro Mirku!
@Secretariat warto emigrować dla samego doświadczenia. Ale czasem warto jest też wrócić - to już zależy od nas samych, czy i kiedy wrócimy. A jeśli planujemy wrócić, to dobrze wiedzieć kiedy (po osiągnięciu jakiegoś celu za granicą). I tego się trzymam.
@Secretariat: z biegiem lat ,wiem po sobie, inaczej się odbiera pewne uczucia. Może właśnie dziś dosięgło to Ciebie. A może coś sie wydarzyło, co ma wpływ na Twoje uczucia. Wiem po sobie ,że ,,czucie się dziwnie" nie bierze się z powietrza, jak jest reakcja to zastanawiam się gdzie akcja, wtedy latwiej żyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Btw graty za ogarnięcie sie na obczyźnie!
@Secretariat: nigdy. Uczucia, które wzbudza taka muzyka nie mają wspólnego z dzisiejszą rzeczywistością. Bardziej przywołują jakies beztroskie lata młodości.
Zresztą ludzie emigrujący w słusznie minionych czasach mogli tak to przeżywać a dziś masz super możliwości łączności, w dwie godziny możesz polecieć do kraju bez żadnych problemów
@czakramista: Dzięki Mirku, naprawdę czuje ze tutaj się dobrze mi żyje wiem ze nie będę nigdy 100% Brytyjczykiem ale nie celuje w to. Wydaje mi się ze masz racje z tymi uczuciami. A dziwne bo teraz większość rzeczy u mnie pozytywnie idzie
@Secretariat: właśnie. Ja mam to samo. Tęsknię za czasami, gdzie były inne priorytety. A teraz dzieci, praca, każdy to samo.
Mimo że mam dwa obywatelstwa nie czuje się związany z żadnym krajem
Właśnie ja nie czuje ze chce wracać do polski tylko ze po prostu tęsknie za tymi czasami gdy tam byłem

Za chyba czasem który tam spędziłem, bo w sumie za ludźmi nie bardzo bo mam tutaj a za krajem to na pewno nie


@Secretariat Ano to inna bajka. Taką tęsknotę za tym, co już było, też miałam, jeszcze będąc w PL - i to akurat nie od emigracji zależy.