Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie filmik na CuriosityStream o firmie Ecovative, która oferuje alternatywę dla #plastik - odmiana grzybów, które mają taką właściwość, że dobrze sklejają to w czym rosną. Hodują je w odpadach rolniczych, suszą i robią z tego opakowania. No pomysł spoko, tylko pokazali też, że te odpady trzymają w... plastikowych torbach.

Trochę to psuje całą narrację. Jak dla mnie to albo powinni w ogóle tego nie pokazywać, albo przynajmniej wyjaśnić, że produkują bardzo dużo materiału w porównaniu do ilości plastiku, którego używają i dlatego mimo wszystko ma to sens.

Osobną kwestią jest to czy ten plastik jest tam naprawdę konieczny, zamiast np. jakichś kontenerów (i do transportu, i do przechowywania).

#marketing #ciekawostki #ekologia #innowacje
Pobierz MuszeAleNieChce - Oglądam sobie filmik na CuriosityStream o firmie Ecovative, która o...
źródło: comment_1613220433BiK6sJHO3wJXW3PriSboSm.jpg
  • 5
@open-alpha: Ale jaki klient tak chce? Jesli masz na myśli kupców tych opakowań, to oni właśnie plastiku nie chcą (i dlatego to kupują), a jeśli mówisz o samej firmie, która jest klientem kogoś kto to nagrywał - no tak, pewnie tak chcieli. Ja tylko pokazuję, że słabo to wygląda.

No nie wiem, czy jednorazowy zakup kontenera byłby droższy w dłuższej perspektywie. A nawet jeśli używanie plastiku jest najłatwiejsze, to nie powinno
Pobierz MuszeAleNieChce - @open-alpha: Ale jaki klient tak chce? Jesli masz na myśli kupców t...
źródło: comment_1613222339lhnyYuYJypUcPyd7EkWCnS.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MuszeAleNieChce: gwarantuję ze produkcja 10000 takich worków ma mniejszy wplyw na srodowisko niz zrobienie jednego kontenera. Poza tym taki LDPE w 100% do recyklingu i mocne ssanie na rynku jest o taki towar :-) Wiec nie popadałbym w skrajność
@bartmil555: A ile duży kontener pomieściłby naraz takich worków, ze 2k? W takim wypadku "zwraca" się chwila moment

Z tego co rozumiem, to plastik ogólnie nadaje się do recyklingu, ale nie nadąża się z jego przeprowadzaniem przy ilościach, które produkujemy