Wpis z mikrobloga

Szanowni Państwo, doszliśmy do momentu w którym ludzie mówią o sobie, ze są za prawem do rozwodu. Usłyszeliście coś takiego 10 lat temu? Kiedy będziemy zwolennikami posiadania paszportów? „Nie wiem Miras, może kontrowersyjne, ale ja tam bym tych gejów z dachu nie zrzucał jednak”

Żaba już pyrka na wolnym ogniu.
#bekazpisu #bekazprawakow #bekazkatoli (nie wiedziałem ze jest tyle tagów z beka xDˣᴰ)
bialegomisa - Szanowni Państwo, doszliśmy do momentu w którym ludzie mówią o sobie, z...

źródło: comment_1613213653kDt5z9nxXrNCidDXmuexdi.jpg

Pobierz
  • 49


@bialegomisa: Trochę śmieszne przysięgać "i że nie opuszczę cię aż do śmierci" a potem wnosić o rozwód.

Kiedyś jakiś hipokryta pisał, że policjantów trzeba karać za złamanie przysięgi państwowej o chronieniu Konstytucji. Zapytałem, czy rozwodników tez chciałby karać.
- Mądrzejsze o tym nie wspominać wstrętny katolu!
@pinkfloyd12:

Kiedyś jakiś hipokryta pisał, że policjantów trzeba karać za złamanie przysięgi państwowej o chronieniu Konstytucji. Zapytałem, czy rozwodników tez chciałby karać.


"drobne" różnice o jakich "przypadkiem" zapomniałeś:
- policjanci biorą pieniądze za przysięgę państwową
- formułka "i że nie opuszczę cię aż do śmierci" nie jest przysięgą składaną przed państwem tylko w kościele przed księdzem - a stosunek człowieka i Kościoła jest sprawą prywatną

Przysięga policjantów jest tak samo wiążąca
@bialegomisa: na razie Ordo Iuris robi debaty, za jakiś czas usłyszymy takie postulaty od najbardziej odrealnionych polityków Konfederacji i Solidarnej Polski, potem postulat ten stanie się obowiązujący w obu tych partiach + w radykalnym skrzydle PiS, grupa posłów związana z tym środowiskiem złoży wniosek o stwierdzenie niezgodności rozwodów z Konstytucją, następnie Zbyszek w trakcie kolejnego kryzysu koalicyjnego wymusi na Jarku rozpatrzenie skargi na stwierdzenie niezgodności rozwodów z konstytucją i wyrok, który
@angor86: Małżonkowie biorą pieniądze za przysięgę małżeńską - ulgi podatkowe, czasem z małżeństwa wychodzą dzieci - pińcetplusy. Po rozpadzie mażeństwa żona dostaje zasiłki, mieszkanie. Także też się wiąże to z finansami.

Obowiazuje konkordat - ksiądz jest urzędnikiem państwowym, jego podpis jest równoznaczny z urzędniczym.
@zwk-: A przy cywilnym przypadkiem nie składa się podobnej przysięgi?

Ja bym powiedział inaczej - jesli ktoś zamierza się rozwodzić niech nie składa przysięgi.
Tak jak i lekarz, który nie zamierza się stosować do przysięgi nie powinien jej składac. Religia nie ma tu nic do rzeczy, bo ślub ma konsekwencje świeckie.
@pinkfloyd12: przestań kłamać.

Małżonkowie biorą pieniądze za przysięgę małżeńską - ulgi podatkowe, czasem z małżeństwa wychodzą dzieci - pińcetplusy. Po rozpadzie mażeństwa żona dostaje zasiłki, mieszkanie.


Twój udawany debilizm jest wręcz rozbrajający. Nie mam pojęcia po co takie głupoty piszesz, ale chyba nie spodziewasz się że ktokolwiek w to uwierzy.
1. Ulga podatkowa to nie jest branie pieniędzy.
2. Nie ma żadnej ulgi za bycie w związku małżeńskim.
3. 500+ obowiązuje
@angor86: A czy policjant bierze pieniądze za złożenie przysięgi? Bierze pieniądze za wykonywanie obowiązków. Do tych obowiązków by nie został dopuszczony, gdyby przysięgi nie złożył.
Tak samo do powstania wielu dzieci by nie doszło, gdyby nie małżeństwo.

Ulga, czy dochód - to bez różnicy. Fakt, że masz pieniądze w kieszeni.

Z resztą - co tu pieniądze mają do rzeczy? Jakie to ma znaczenie? Przysięga to przysięga, obojętnie czego dotyczy.

Gdyby małżonkowie
@pinkfloyd12:

Tak samo do powstania wielu dzieci by nie doszło, gdyby nie małżeństwo.

Do powstania wielu dzieci by nie doszło, gdyby nie alkohol, a jakoś nikt nie ślubuje tankować aż do śmierci z przepicia.

To też rodzaj zobowiązania. A jeśli oboje małżonkowie nie będą się starali?

Tak, to rodzaj zobowiązania, a jak któryś z nupturientów go nie dotrzyma, to daje drugiemu podstawę do rozwiązania małżeństwa. Rozwiązać małżeństwo można bez orzekania o
@pinkfloyd12:

A czy policjant bierze pieniądze za złożenie przysięgi? Bierze pieniądze za wykonywanie obowiązków. Do tych obowiązków by nie został dopuszczony, gdyby przysięgi nie złożył.


No właśnie.

Ulga, czy dochód - to bez różnicy. Fakt, że masz pieniądze w kieszeni.


Jest bardzo duża różnica pomiędzy ulgą czy dochodem.

Z resztą - co tu pieniądze mają do rzeczy? Jakie to ma znaczenie?


Taka, że jeśli bierzesz pieniądze za coś to musisz się
przed państwem


@angor86: Nie da sie zweryfikować tego.
Możesz se przysięgać no i co?

Żeby przysięga była ważna musisz ją złożyć przed przedstawicielem państwa. Konkordat nadał taka rolę księdzu. To ksiądz świadczy, że Seba i Karyna się stawili, że przysięgli sobie i że należy to w papiery wpisać.

Gdyby Seba nie przysiągł Karynie dozgonnej mołości to być może ona nie zdecydowała się na ślub. Ma prawo oczekiwać, że przysięga będzie dotrzymana
@angor86:

Tyczy się to zeznań np. sądowych, Przyrzeczenia Lekarskiego, różnego rodzaju oświadczeń itp.

No tutaj z tą egzekucją "krzywoprzysięstwa" przez państwo to bym nie przesadzał, nie każde publiczne oświadczenie rodzi skutki przewidziane w art. 233 kk, dotyczy to jedynie oświadczeń wiedzy, a nie jakichś uroczystych przyrzeczeń. Np. sprzeniewierzenie się ślubowaniu lekarskiemu może być ukarane w postępowaniu dyscyplinarnym przez samorząd lekarski, chyba że równocześnie rodzi skutki opisane w ustawie karnej, takie jak