Wpis z mikrobloga

Czesc, mam w domu dwa TV BOXy do jednego z nich mam aktualnie podpięty dysk twardy na USB i korzystam z niego poprzez KODI wgrane na tym boxie.
Chciałbym udostępnić ten dysk w sieci lokalnej tak bym mógłbym korzystać z jego zasobów też na drugim boxie (który jest połączony przez WIFI) i na laptopie?
Co bym musiał zrobić/dokupić/zmienić by to zadziałało.
Aktualnie podłączenie mniej więcej zobrazowane na rozpisce:

#siecikomputerowe #tvbox #kodi
Pobierz
źródło: comment_16130429454BRE7klZnUmXHFsRFwgdgf.jpg
  • 6
@bit1: Najprościej podłączyć dysk twardy do routera posiadającego port USB i udostępnić po sieci na wszystkie urządzenia. Druga opcja - kupić raspberry Pi i zrobić z niego serwer NAS podłączony do routera po kablu internetowym, do raspberry podłączyć dysk po USB.
@bit1: u mnie tak dziala. W salonie RPi4 + USB HDD. Postawiony Debian + Kodi + Samba (udostepniony dysk).
W sypialni Rpi3 + Kodi z Libeelec i podpiety zasób z salonu i to jeszcze na innej podsieci (192.168.0.x a salon 192.168.1.x) bo mam tu drugi router i podsieć na poszerzenie sygnału)
Jedynie co to by pasowalo zeby sie synchronizowalo to co sie obejarzlo na obu (poki co to tylko Trakt, niby
@bit1: u mnie tak dziala. W salonie RPi4 + USB HDD. Postawiony Debian + Kodi + Samba (udostepniony dysk).

W sypialni Rpi3 + Kodi z Libeelec i podpiety zasób z salonu i to jeszcze na innej podsieci (192.168.0.x a salon 192.168.1.x) bo mam tu drugi router i podsieć na poszerzenie sygnału)
Jedynie co to by pasowalo zeby sie synchronizowalo to co sie obejarzlo na obu (poki co to tylko Trakt, niby