Wpis z mikrobloga

#chemia #pytaniedoeksperta
Ludzie 2 pytania z chemii na kartkówce mojej córki z 7 klasy:
1. Co oznacza następujący zapis: Cu
- odpowiedź mojej córki - Miedź - 0 punktów. Ja rozumiem, że chodziło pewnie o 1 atom miedzi, ale to chyba pytanie nie jest precyzyjne?
2. Z ilu i jakich atomów zbudowana jest cząsteczka:
"4 Al2O3"
- odpowiedź mojej córki - cztery cząsteczki po 2 atomy glinu i 3 atomy tlenu - 0 punktów - i tu problem bo też mi się wydaje że to poprawna odpowiedź?

#szkola
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Sam nie byłem pewien czy dobrze pamiętam. Czyli chyba problemem są tu byle jak postawione pytania.
@GlajDem8: oni jeszcze nie mieli takich pojęć z tego co widzę, tylko nazywają ilość atomów. Ale tu jak byk pytanie o cząsteczkę a w zadaniu "4" i liczba pojedyncza.
W innym zadaniu miała "2NaO3" napisała że to dwie cząsteczki składające się z atomu sodu i 3 atomów tlenu i ma zaliczone.
@atomic77: na pierwsze odpowiedziała poprawnie, bo to zależy też od kontekstu. Cu to skrót od pierwiastka miedzi. Jak nauczyciel bez kontekstu jebnął symbol, to można odpowiedzieć bez kontekstu rozwinięciem tego symbolu. Drugie pytanie źle postawione, bo to nie jedna cząsteczka, tylko 4 cząsteczki. No i córka odpowiedziała poprawnie na tak postawione pytanie.

nie zauważyłem 4 przed al2o3 w takim razie 4 atomy


@GlajDem8: coś ci się pomyliło, jak tej nauczycielce.
1. Co oznacza następujący zapis: Cu


@atomic77: Dla chemika miedź, dla nauczyciela: jeden atom miedzi.

W drugim pytaniu córka zasadniczo ma rację, po raz kolejny nauczyciel nie potrafi sprecyzować dokładnie pytania. Wg. jej klucza poprawną odpowiedzią jest zapewne: 8 atomów glinu i 12 atomów tlenu.

To co wymyślają nauczyciele wg swojego "widzimisię" to jest po prostu dramat. I niestety wiem o czym mówię bo mam na korepetycjach sporo dzieci w wieku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Córka dzisiaj zapytała panią i dostała odpowiedzi:
- ale mi chodziło o atom miedzi
- ale mi chodziło o 4
I jak tu szanować takich nauczycieli...