Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
Widzę teraz sporo wypowiedzi "gdzie były media gdy PiS wprowadzał inne podatki?", i nie wiem co tu jest takiego trudnego do zrozumienia XD to jest podatek bezpośrednio uderzający w prywatne media, mogący doprowadzić do upadku wielu stacji/rozgłośni, więc nie dziwne że reagują ostro gdy chodzi o ich pracę. A jak mieli reagować przy innych podatkach? Przy każdej #!$%@? decyzji PiSu mieli robić 24h protest? Przecież by nic nie mogło normalnego nadać, bo prawie codziennie się coś nowego #!$%@?. O innych słabych decyzjach informowali, wyrażali swoją opinię, prowadzili wywiady, rozmowy, bo taka też jest rola mediów informacyjnych - przedstawić temat. Ten nowy podatek jest bezpośrednim atakiem na media niepodległe rządowi, nie powinna więc dziwić taka reakcja tych mediów, szczególnie że może on mieć duzo gorsze skutki niż np. podatek cukrowy, który, #!$%@?ąc już od beznadziejnej implementacji, jedynie #!$%@? ludzi na zakupach.
#bekazpisu #przemyslenia #tvpis #protest
  • 9
@krolik1337: czyli wychodzi na to, że jak zwykle reagują dopiero wtedy gdy chodzi o ich interes tak samo z aborcją, a ojczyzna, dobroć, honor e tam po co ważne by dla mnie było ok, wstydu nie mają te media tak naprawdę co wejdziesz od razu reklama, wstydziliby się nawet, na punkcie hajsu ludzie powariowali, ale niektórzy mówili już w 1990 roku, że w Polsce taki będzie kapitalizm, że za pieniądze to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Rumix24: tak jak napisałem - reakcja jest ostra bo o nich chodzi, to zrozumiałe. Ale wcześniej też rozmawiali i wytykali rządowi słabe ruchy. A o czym Ty mówisz, ojczyzna? Czy dbanie o ojczyznę przejawia się zażynaniem gospodarki, przedsiębiorców i zadłużanie państwa na długie pokolenia? Czy dobrocią jest obrzucanie gównem codziennie każdego o odmiennym zdaniu i poglądach, włączając w to WOŚP, który zrobić masę dobrego od początku swojej działalności? Czy honorowe jest
@krolik1337: ja też nie zarabiam 1500 zł, ale mi np nie przeszkadza że ktoś pobiera np 500 plus i jest to dla niego pomoc, po prostu ludzie powinni kierować się dobrocią serca i byłoby lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rumix24: masz rację, 500 plus nie jest z gruntu złym programem, bo rodziny z dziećmi powinny mieć jakąś pomoc, nie wydaje mi się jednak żeby wręczanie każdemu co miesiąc gotówki do ręki było dobrym rozwiązaniem, no ale ekonomistą też nie jestem. Ale dzisiaj sprawa nie rozgrywa się o 500+ tylko o pluralizm w mediach i postępującą kontrolę państwa nad wszystkim. Poza tym wątpię czy jakakolwiek partia która wejdzie po PiSie je
@krolik1337: tylko myślę, że prywatne media nie są święte i też mają sporo za uszami a najeżdża się tylko na TVP, bo prywatna stacja to może robić co chce, otóż nie powinno być róbta co chceta, róbta ale z honorem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rumix24: jasne że nie są święte, nie znaczy to że skok na główne źródła dochodów tych stacji i w efekcie ich konkretne osłabienie to dobry pomysł. Na TVP się najeżdża bo mają poziom jaki mają, a że są stacja publiczna to chcąc nie chcąc, nawet jeśli to Ty czy ja akurat znajdziemy się na ich celowniku, płacimy na nią z podatków. Honoru jeszcze nikt nie uregulował prawnie, więc czy ktoś go
@krolik1337: raczej chodzi o to, że często popierali podnoszenie podatków i gadali, że tak trzeba bo musimy mieć na infrastrukturę i blablabla. Wcześniej stali po stronie wysokich podatków i jakoś nie było gadanie że wysokie podatki są szkodliwe