Wpis z mikrobloga

Rodzice planują wymienić #opel Signum 2.2Direct


na #seat Ibiza 2016 1.0 podstawowa wersja


jak myślicie ma to jakikolwiek sens?
Głównie dojazdy do pracy, zakupy i kilka razy w roku jakaś "dłuższa" trasa - po polsce lub za granicą

Ja porównując wyposażenie obu tych samochodów jestem negatywnie do tego nastawiony
Kupili tego Opla w 2017 za 15k, włożyli w niego z 7-10 - jest już z nim wszystko okej (czasami skrzynia się "ślizga"), a teraz chcą go sprzedać za niecałe 10 i kupić za 26k Ibize XD
Głównie i chyba jedynie narzekają na duże spalanie, no ale przecież zawsze można założyć gaz ¯\_(ツ)_/¯

Według mnie trochę słabo, bo pod względem wyposażenia będzie to krok w tył

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Pod względem awaryjności i napraw jak taki Seat się ma do Opli?
#samochody #motoryzacja #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Faxy: jak jeździ i chodzi o koszty to bym osobiście nie zmieniał. Szczególnie na krótkie dojazdy. Bardziej zastanawiają mnie te dłuższe trasy. Jeśli są bardzo uciążliwe to można zastanowić. Chociaż z drugiej strony wątpię żeby Ibiza była dużo wygodniejsza, o ile w ogóle.

Kwestia też tego dlaczego chcą zmienić to auto. Jak im to pasuje, to dlaczego nie? Chociaż sam wolałbym pewnie Ceeda albo Aurisa w tym budżecie.
  • Odpowiedz
@Faxy: będą tego żałować ¯\_(ツ)_/¯
Opel to Opel, wiadomo, ale to nieporównywalnie wygodniejsze auto, jeździłbym póki nie zacznie się sypać, szczególnie mając w perspektywie taką alternatywę.

Chcą władować w sumie 15k w przesiadkę na samochód, który jest mniejszy i po prostu gorszy, bo aktualny więcej pali? Ile by musieli jeździć, żeby te 15k zwróciło im się w paliwie i innych kosztach utrzymania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Faxy: dobra, dopiero spojrzałem na wyposażenie. Nie, nie opłaca się xD

O ile GPS nie ma większego sensu w starszym aucie, to Xenony, grzanie dupy, elektryczne szyby z tyłu, czujnik parkowania i automat nie są warte poświęcenia. Osobiście nie chciałbym już wracać do manualnej skrzyni.
  • Odpowiedz
@Faxy Może po prostu nie chcą jeździć starym, piętnastoletnim autem, które zaraz zardzewieje? A taką Ibizą, o ile nie przeszkadza im wyposażenie spokojnie parę lat pojeżdżą. Inna sprawa, że z automatu na manual może być ciężko się przesiąść.
  • Odpowiedz
@Faxy: no może po prostu już mają dość tego auta i chcą kupić coś nowszego, a na nic innego ich nie stać/ nie chcą więcej wydać.

Też wpakowałem kiedyś w gruza 4k, a oddałem go w cenie złomu, bo nie mogłem na niego patrzeć mimo, że już wszystko było porobione. Miałem dość zastanawiania się co jebnie tym razem xD
  • Odpowiedz