Wpis z mikrobloga

@wojtas_mks:
Co dzieci w kopalni będą pracować krócej? jak to tak?
Co zakaz pracy dzieci? Czy ci ludzie myślą?
Ale jaka płaca minimalna panie Ford? Co pan tu wprowadza?
Praca tylko przez 8 godzin? Czy wy wiecie jakie to koszta?
Jakie prawa, jakie związki zawodowe?
Wolne soboty? Czy wiecie jak bardzo ekonomia ucierpi?

Google, Niemcy i inni robią coraz większe testy i skracają czas pracy i wiesz co?
Efektywność się zwiększa.
a ktoś Ci broni pracować dłużej?


@Gon70: Ja pracuję zdecydowanie dłużej, ale pracownik na etacie urlop musi wykorzystać.

Zapewne jakiś brainlet na początku XIX wieku tez krzyczał, że ograniczenie liczby godzin pracy w tygodniu, płatny urlop i ogólnie prawa pracownika to” „Rak i komuniz”, ale na szczęście nikt tego debila nie posłuchał :)


@GordonL: Jak widać "wolność" to postulat przez wielu już całkowicie ignorowany ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@wojtas_mks: przecież wbrew pozorom to nie jest najgorszy pomysł!

-w przypadku pracy umysłowej 7h dziennie to i tak za dużo, ale mając perspektywę krótszej pracy można faktycznie skupić się na pracy i efektywność wzrośnie, wiadomo, że nie we wszystkich branżach, ale uważam że średni wzrost produktywności będzie zauważalny.
-w przypadku pracy fizycznej opartej na wykonywaniu zadań również może wzrosnąć efektywność pracy i skupienie na sprawności wykonywania zadań.
-w przypadku pracy fizycznej
@Klimbert: dokładnie. Wiele branż (głównie zarządzanie, IT, kreatywni - marketing, grafika, szeroko pojęte pisarstwo) obserwuje wzrosty wydajności przy skróceniu tygodnia pracy. Z drugiej strony np. we Francji w firmach zmianowych poskutkowało to wzrostem nadgodzin nawet ponad poprzednie poziomy.

A nasze 26 dni (lub 20, ale tutaj jestem za ujednoliceniem i wprowadzeniu 26 dni dla wszystkich, ew. skróceniu ogółu do 22 i wykluczeniu "kacowego" na żądanie z wypoczynkowych - czyli sumarycznie dalej
wow. Uznałeś postulat dłuższych urlopów i skrócenia dnia pracy za antywolnościowy i zamordystyczny. Szczerze nie wiem jaki proces myślowy Cię do tego zaprowadził, chętnie przeczytam ten tok myślenia.


@LebronAntetokounmpo: Wolność to także wolność umów pomiędzy obywatelami.
Jak widać "wolność" to postulat przez wielu już całkowicie ignorowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: Nie. Nie każda "wolność" ma sens. Np. nie ma sensu przyznawanie mi wolności do kopania po ryju pisowców. Mógłbym jej cholera nadużywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Faynem: Ktoś chyba nawet na wykopie dość obszerny wpis na ten temat pisał. Niby spoko tylko teraz wchodzi problem młodsze dzieciaki, które potrzebują opieki rodzica. Jak wtedy rozwiązać wolne w szkole? Dzieciaki mają wolne święta i np samotna matka nie dostaje wolnego bo jest #!$%@?.