Wpis z mikrobloga

@MrXavery: ciężko doradzić bez informacji jaką muzę grasz, ale mixed in key generalnie najlepiej zawsze sobie z tym radził, spróbuj może jeszcze rekordboxa albo abletona. W serato możesz zmienić zakres w jakim ma podawać bpm - przy analizie plików kliknij w zębatkę. Zawsze też możesz sprawdzić na beatport i wpisać "z ręki" :P
@polejpolej: Z ręki 300 kawałków będę sprawdzał xD ja nie mam calego dnia na to xD
Spróbuje do to rekordbox wesrać bo jakoś bardziej ufam jemu niż Serato xD
A ableton to jak niby wykrywa tempo?
@MrXavery: hasło w googlach "ableton bpm detector" - ale tam musisz każdy kawałek oddzielnie wrzucić, więc czasochłonność podobna do sprawdzania z ręki :P Mi serato dobrze analizuje 98% biblioteki, te 2% to jest najczęściej zdublowane tempo, a odpały trafiam na pojedynczych kawałkach :P Generalnie te algorytmy do analizy BPM w softach DJskich są dość podobne do siebie, a rekordbox moim zdaniem ogólnie gorzej sobie radzi od serato. O ile to nie
@lort_fzhut: @polejpolej: jak ja grałem pierwszy raz


To tak się nasralem ze prawie na dekach zasnąłem xD o jakiejs 3 nagle przetrzezwialem, stanąłem, posłuchałem co leci z głośników i slysze ze już tak #!$%@? był mój ziomal ze wszystko na czerwono i sub to już dawno nie jest sinusoida tylko kwadrat xDDDD
@MrXavery: akurat teraz w czwartek grałem drugiego giga i pierwszy raz na deckach. Tu akurat lepiej się przygotowałem, bo porobiłem sobie już hot cue, memorry cue. No i fajnie leciało.

Akurat mam swój taki sposób, że jak przygotowuję kolejny kawałek, to robię sobie początek na loopa na 4 takty. Jak jest odpowiedni moment to wchodzę z tym kawałkiem. Na początku jak grałem i chciałem sobie zrobić wejście na double dropa to