Wpis z mikrobloga

#pijzwykopem #piwowarstwo #winiarstwo
Czy drożdże spożywcze nadają się do "wina"? Dofermentują do tych 12-15 %, i czy nie będzie jechać bułką?
Nastawiam próbne wino 5l z cukru i starych kompotów, ewentualnie dodam herbatę, ryż czy jabłka, ale nie wiem czy otwierać drożdże suche, na tak małą ilość nastawu.
  • 8
czy otwarte suche drożdże można potem jakoś przechowywać?


@Eteres: Teoretycznie tak. W takim wypadku najlepiej szczelnie zamknięte i w lodówce. Ale różnie to może być z ich żywotnością, nie ma 100% gwarancji, że Ci ruszą po jakimś czasie.

czy mogę jakoś namnożyć z starszego opakowania, bo zostało trochę.


@Eteres: Możesz. Możesz też nie namnażać - zależy ile Ci zostało i do jak dużego nastawu chcesz użyć. Ale znów jak wyżej
@Eteres możesz zamrozić. Na początku pandemii jak ludzie wykupili wszystko ze sklepów to w Lidlu były tylko 0,5 kg opakowania drożdży - kupiłem, podzieliłem na porcje i zamrozilem. Po wyjęciu z zamrażarki działaly jak trzeba.
Na YT poszukaj na kanale "malinowy nos" - on robił test drożdży piekarniczych w porównaniu do winiarskich - wyszło całkiem dobrze.
@tooph: dzięki. Zapamiętam, ale już postanowiłem skorzystać z tych gorzelniczych. Wyszło jakieś 1/3 łyżeczki suchych drożdży. Wrzuciłem je do szklanki z wodą, pożywką i sokiem i jutro dodaje do damy.