Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Stałem się ostatnio posiadaczem m430. Generalnie jestem zadowolony, ale mam pewne wątpliwości do pomiaru tętna podczas biegania. Jeśli wierzyć zegarkowi, moje średnie tętno wynosi 156 i dochodzi do maksimów rzędu 177.

Problem w tym, że to dość krótkie przebieżki, względnie na spokojnie, po kontuzji. Oddycham przez całość nosem i nie odczuwam tego wysiłku jakoś szczególnie.

Czego to może być kwestia? Zimno, sucho, coś nie działa? Tętno spoczynkowe mierzy poprawnie.

#polar #bieganie
  • 6
@drhab: na moje oko wszystko ok. Ja duże obciążenie odczuwam dopiero gdzieś od 170 w górę, natomiast średnia 156 to dla mnie super lajtowy bieg z oddychaniem przez nos. Nadgarstkowy pomiar tempa jest słaby jeśli chodzi o czas reakcji na szybkie zmiany. Poza tym na spokojne biegi bez zrywów wydaje się wiarygodny.
@drhab: tętno z ręki prawie zawsze jest nie tak, jeśli chcesz mieć dobry pomiar to tylko pas, w przeciwnym razie przyzwyczaj się do odchyleń. Z reguły zegarek zawyża, zawsze o tą samą wartość ale to trzeba by porównać z pasem żeby wiedzieć o ile zawyża twój i mieć to na uwadze. Do tego czasem zegarek zamiast pulsu łapie "candence" (nie wiem jak to po polsku, ilość kroków na minutę?).

Też kwestia
@majk_emigrant: Brzmi podobnie do mnie. Jestem trochę zdziwiony, bo wg Polara to już 3. i 4. zakres, a to do lekkiego tempa nijak nie pasuje.

@Niles: Po prostu kadencja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pas mam, ale niestety stary, niekompatybilny. Wygląda na to, że w przyszłości trzeba będzie doinwestować do takiego z bluetoothem.
Mam Garmin Instinct i poprawnie zapięty na nadgarstku mierzy tętno idealnie. Pomiary porównywałem z pasem sigmy z licznika rowerowego.