Wpis z mikrobloga

Czy dobrze widzę, że w Polsce prawie nie da się dostać grzejników cokołowych do kuchni (podłączanych normalnie do instalacji c.o.)? W tym stylu:
https://www.plumbnation.co.uk/site/smith-s-space-saver-ss80-hydronic-plinth-heater/

Znalazłem jedynie to:
https://thomson24.pl/pol_m_GRZEJNIKI-COKOLOWE-150.html

Czy da się do takich grzejników jakoś zrobić termostat regulowany podobnie, jak na zwykłym grzejniku? Albo np. jakiś termostat z regulacją na ścianie?

#remontujzwykopem #urzadzajzwykopem
  • 9
@kemek: niespotkałem się jeszcze z takim grzejnikiem nigdy :) jeśli kuchnia jeszcze niezrobiona to podłogówka lub grzejnik podłogowy. Jeśli ma być koniecznie grzejnik cokołowy to zamówić w UK lub przerobić podłogowy z wentylatorem. Z sterowaniem niema problemu są sterowniki do grzejników podłogowych gdzie regulujesz temperaturę oraz siłę nadmuchu. Mogą być proste sterowniki lub z dotykowym wyswietlaczem :)
@marcin-el-mops: @1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC: Mam już "zwykły" grzejnik płytowy z podłączeniem dolnym i taki cokołowy byłby idealny, bo wszystko zrobiłoby się bez orania ścian i podłogi.

No i alternatywa to zabudowanie grzejnika z tyłu szafki. Ale to zmniejsza jej pojemność i blat nad nią (bo kratka), a sam cokół też musi mieć kratkę i wyglądałby podobnie jak z grzejnikiem cokołowym. No i wydajność grzejnika też mocno spada. Jedyny plus tego wariantu to
@kemek: możesz zostawić grzejnik za szafkami zrobić wtedy "komin" styropianu lub styroduru dookoła grzejnika z przerwą 3cm aby niegrzało szafek a grzejnik opływało powietrze do tego w cokole zostawić jakąś kratkę i w blacie można wrzucić jakiś wentylator i będzie działać :)
@marcin-el-mops: Dzięki za odpowiedzi.

Nie pomyślałem o obstawieniu go styropianem. Bardziej myślałem o jakichś matach. Może skorzystam.

Jednak w przypadku awarii brak latwego dostępu. :/

1) Widzę,że znasz się na temacie. Mam tam teraz przy tym grzejniku standardową głowice termostatyczną. Czy da się jakoś wyprowadzić czujnik temperatury dla tej głowicy na zewnątrz (poza szafki)?

2) Czy są jakieś głowice (poza elektronicznymi, gdzie musiałbym wymieniać baterie,a dostęp słaby), które umożliwiają taki myk?
@kemek: szukaj głowicy termostatycznej z kapilarą np. https://sklep.eo.net.pl/o/glowica-termostatyczna-siemens-z-kapilara-2m/
Są takie od 1m do 4m kwestia że do grzejnika musisz dobrać głowicę o odpowiednim gnieździe i ważna kwestia głowica i termostat jest połączony kapilarą(cienka rurka) niemożna ich rodzielać można głowicę troche rozłozyć. Kwestia jest miejscem gdzie jest glowica w grzejniku a miejscem gdzie ma być temostat musi być peszel około 25mm aby przeciągnąć kapilare i mieszek.
@marcin-el-mops: Wielkie dzięki. Na razie odpuszczę taką głowicę, ale w razie jakby grzejnik nie działał poprawnie, to już wiem, że wystarczy coś takiego i czujnik wystawię wtedy tuż przy cokole, w którym będzie wlot powietrza, czyli na ten moment wiem, że nie będę musiał w tej wersji dłubać w ścianach.

Stolarz mam nadzieję,że zaproponuje coś,żeby był z szafki sensowny dostęp do grzejnika.

Dzięki raz jeszcze.

Jakby ktoś trafił z google, to