Wpis z mikrobloga

Chciałbym odbić grafikę wykonaną techniką linorytu na koszulce, mam tusze kaligraficzne do druku od renesansu i zastanawiam się czy nie zejdzie w praniu i czy nie lepiej użyć np farby akrylowej. Macie jakieś doświadczenie w odbijaniu linorytu na ubraniach?
#sztuka #grafika #linoryt
  • 12
  • Odpowiedz
@Onkosfera: wydaje mi się że serigrafia to trochę wyższa szkoła jazdy i potrzeba bardziej zaawansowanych technologii niż kawał linoleum i dłuta do wykonania a to jest taka moja produkcja domowa na dwie trzy koszuli
  • Odpowiedz
@Anagama: No tak, trzeba mieć dostęp do lampy i stołu do naświetlania (moze masz kogoś znajomego, kto studiuje w pracowni serigrafii, najłatwiej skorzystać ze szkolnego sprzętu, tylko farby i odczynniki to duży koszt)
Jeśli dwie koszule, to faktycznie metoda "na ziemniaka". Wszystko zejdzie w praniu, ale uważam, że największa szansa jest na to, że utrzyma się farba olejna. Tyle, że musi z tydzień poleżeć, aż przeschnie. Jeśli grubsza warstwa, a farba
  • Odpowiedz
@azgag: ciekawe czy jest duża różnica między takim malarskim a do ubrań bo tego pierwszego mam dużo i w sumie jak nie ma dużej różnicy to po co kupować kolejne farby
  • Odpowiedz
@Onkosfera: że zejdzie to wiem pytanie tylko czy po 3 praniach czy po 30, jeżeli chodzi o pracownię to pewnie bym nawet coś ogarną ale po szkole mi się trochę kontakty pourywały a nie chce odnawiać kontaktów tylko dlatego żeby kogoś o coś prosić bo uważam to za nie fajne, po za tym jeżeli faktycznie są koszta duże to szkoda zachodu dla kilku koszulek, ale dzięki za pomoc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anagama: jest różnica. Malarski jest farba rozcieńczalna w wodzie, ten do ubrań ma strukturę"sylikonu", po zaprasowaniu wnika w strukturę tkaniny i zastyga. Dlatego nie można prasować koszulek z nadrukami. Akryl zwykły spierze się z ubrania, moze nie całkowicie, ale nie będzie to wyglądało estetyczne.
Zasada jest taka - jak się ubrudzisz farba, to ta za cholerę się nie zmyje, a jak chcesz by ślad został na długo, to spierze się po
  • Odpowiedz
@azgag: może kupię na próbę jedna tubkę wezmę jakąś starą koszulkę zrobię kilka odbitek farby akrylowej zwykłej i do ubrań, i jeszcze tej drukarskiej i zobaczę jak to wyjdzie w praniu xD
  • Odpowiedz
@plemo: szczerze mówiąc to nie robiłem bo nie mam jeszcze farby do ubrań a nie chce mi się kilka razy tego prać xD ale jak cię to interesuje to mogę zawołać, tylko nie wiem kiedy to nastąpi
  • Odpowiedz