Wpis z mikrobloga

Zamawiał ktoś coś w ostatnim miesiącu z Amazona UK? U mnie wysłali przedmiot dosyć szybko, ale od 12-tego stycznia tracking się nie zmienił(leży w Rochester GB). Teoretycznie powinien dojść dzisiaj, jednak już dostałem powiadomienie o opóźnieniu o dwa dni, w co wątpie że i tak dojdzie w tym czasie. W zeszłym roku wysyłali jeszcze DHL-ką paczki do Polski, ale teraz widzę jakiegoś innego przewoźnika (ASNDI). Rozumiem, że to spowodowane wyjściem z unii celnej, ale np z Amazona US paczka potrafi mi przyjść w mniej niż dwa tygodnie. Może komuś już coś doszło, czy też jest w takiej sytuacji?
#amazon #brexit #ecommerce
  • 9
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: z amazona nie, ale z uk zamawiam i generalnie są mega opóźnienia. Mam kilkupaczkową przesyłkę wysłaną jeszcze przed świętami, i na razie doszła tylko część. Inne paczki wysłane później "wiszą" i czekają. Na infolinii ups mówią, że trzeba cierplliwie czekać. Generalnie niby się do brexitu przygotowywali, a jak przyszło co do czego to wszystko jebło :)
  • Odpowiedz
@kubako: czyli jak się spodziewałem, opóźnienia wszędzie. Ja czekam tylko na tę przesyłkę z amazonu plus jedną z ebaya(ale tutaj podali przybliżony termin realizacji 1,5 miesiąca). Parcia mocnego na szczęście nie mam by to było na już, jednak nauczka jest by przez najbliższy czas z UK nie zamawiać, jeśli zależy na czasie(VAT i cło to tam inna sprawa)
  • Odpowiedz
@tomaszek1161: Dostałeś w końcu? Bo mam identycznie xD Wprawdzie planowo ma mi przyjść dopiero w piątek, ale status też stoi w Rochester, a wklejenie tracking ID na stronie tego ASNDI pokazuje, że paczka nie jest rejestrowana.
  • Odpowiedz
@ladykagami: tak, po tym jak w zeszły wtorek zgłosiłem że już raczej chyba nie dojdzie i zaginęła paczka, dzisiaj listonosz magicznie mi ja przyniósł. Hajs już w zeszłym tygodniu oddali. Wyczytałem na grupce od kolekcjonowania figurek na fb, że ludzie mają podobne sytuacje. Paczki przychodzą sporo spóźnione, ale jednak dochodzą, pomimo tego że tracking od Rochester się nie zmienia. Polska poczta ponoć nie umie śledzić tych trackingow od ASNDI
  • Odpowiedz
@ladykagami: dokładnie tak, spóźniali się długo, tracking się nie zmieniał a wyskoczyła opcja prośby o zwrot hajsu. Byłem przekonany, że jednak się zgubiła totalnie paczka, to to zaznaczyłem. Dzisiaj miła niespodzianka(jednak przesyłka totalnie zmiażdzona, jak to Amazon). Vatu nie dowalili, w ogóle jakby żadnej kontroli nie przeszła paczka. Listonosz przyniósł to jak przesyłkę nierejestrowaną z aliexpress czy innego taobao
  • Odpowiedz
@ladykagami: nie mam pojęcia. Od zewnętrznych sprzedawców to często mój adres był nieobsługiwany, jednak jeśli jest to bezpośrednio z magazynów amazonu, to dziwie się że nie ma takiej opcji. Może przedmiot jest jakoś regulowany prawnie, że go nie można dostarczyć poza granice czy coś xD
  • Odpowiedz