Wpis z mikrobloga

Jest afera, ludzie chcieli udupić shortaczy na spółce i tylko 70mld na tym zyskali. Jedemy na shorta, bo wysoko cena akcji, zupełnie powyżej rynkowej wyceny. ( ͜͡ʖ ͡€)

GME ma już 250% floata zshortowane. Zamiast ubywać to przybywa. Obydwie strony grają zupełnie nieracjonalnie, ale tylko jedna z nich ryzykuje ogromnymi stratami. Coś czuję że $50mld w poniedziałek pójdzie się shortaczom kochać.

#gme #gielda
  • 16
@abraca: pewnie chcieli odrobić straty na kolejnym shorcie, otworzyli go prawdopodobnie w czwartek kiedy zbili cenę do 50$ i myśleli, że ludzie zaczną sprzedawać. Martwi mnie coś innego, kupując u brokerów np. xtb, w moim przypadku, jeśli się spojrzy na posumowanie akcji to są zasadnicze różnice w kolumnach "Posiadana ilość" a "Aktualna ilość" mianowicie, może być tak, ze nie wszystkie akcje które się kupiło ma się w "Posiadanych" a większa ich
@cXoo: postaw sobie TakeProfit na $5000 albo wyżej, powinno pomóc - akcji pod zastaw oczekujących zleceń chyba nie można pożyczać. Ale z drugiej strony to nie jest do końca źle jak je pożyczają, kopią tylko większy dołek.
@cXoo: Miałem to samo w mBank. Długie zlecenie z wysokim limitem. Jak tu sprzedać i wstrzelić się w squeez na 1k czy 5k jak nic innego w zleceniu nie przechodzi jak PKC. Jak tak dalej pójdzie grubasy się pobawią, udupią konkurencje a ulica zostanie z akcjami.
@maryjuszpitagoras: To nie chodzi o szanse powodzenia. Akcja zablokowana pod zlecenie nie może być wypożyczona pod shorty :) osobiście mój exit strategy nieistnieje. Mam 2 akcje, wiec świata niezawojuje. Może sprzedam jedną za 1k jak będzie strzał na pokrycie kosztów, a drugą zostawię dla beki i poczekam co się stanie wcinając popcorn.