Wpis z mikrobloga

Przed chwilą byłem po raz pierwszy po długiej przerwie w Biedronce i dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy:

a)Biedronka po modernizacji to naprawdę bardzo przyzwoita Biedronka. Jest czysto, wszechobecny syf to przeszłość, nie zwracałem wielkiej uwagi na produkty spożywcze, ale pieczywo sprawiało wrażenie dobrego i w dobrej cenie, nastąpił krótkotrwały korek i panie kasjerki natychmiast go rozładowały otwierając kolejne kasy
b)Harnaś kosztował 2,15... pamiętam, że zacząłem chlać w 2011 i Harnaś wówczas kosztował 1,99.... minęła dekada, a te piwerko prawie w ogóle nie podrożało, inflacja, 500+, obrzydzenie mnie chwyta teraz na myśl o piciu tych pomyj, ale ludzie się zmieniają, a Harnaś pozostaje ten sam, co więcej - im się nadal opłaca to produkować i sprzedawać w takiej cenie, to cud ekonomiczny jeszcze większy niż 500+ w wykonaniu B. Szydło.

#przegryw #pijzwykopem #piwo # religia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a)Biedronka po modernizacji to naprawdę bardzo przyzwoita Biedronka. Jest czysto, wszechobecny syf to przeszłość


@akwen111: To czy syf będzie w biedronce czy nie zależy od kierownika sklepu i ekipy. Są biedronki które są czyste a są biedronki które są syfem. Normalna sprawa.

b)Harnaś kosztował 2,15... pamiętam, że zacząłem chlać w 2011 i Harnaś wówczas kosztował 1,99.... minęła dekada, a te piwerko prawie w ogóle nie podrożało, inflacja, 500+, obrzydzenie mnie
  • Odpowiedz
Nie podrożało bo zwyczajnie koszty produkcji piwa są nadal niskie. Ani podatki (na piwo) ani ceny transportu się znacząco nie zwiększyły to i harnaś nie podrożał. Za to inne alkohole już tak.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Niby tak, ale jeśli pomyśleć, to kurde niemal wszystko znacznie przez ten czas podrożało. Za moich czasów - druga połowa lat 2000 - jabłka kupowało się za 2zł za kg, trochę ponad 2 zł za kg, dzisiaj
  • Odpowiedz
ale jeśli pomyśleć, to kurde niemal wszystko znacznie przez ten czas podrożało


@akwen111: No nie powiedziałbym. To, że żywność generalnie zdrożała nie znaczy, że wszystko zdrożało.

> a te tańsze browary typu harnaś czy kasztelan kosztują niemal dokładnie tyle, co kiedyś


@akwen111: Bo cena produkcji piwa to zaledwie maly ułamek końcowej ceny na półce. Jeśli piwo kosztuje 3 zł (zwykłe jasne) to koszt surowców i wytworzenia to zaledwie
  • Odpowiedz