Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki i Mirabelki chciałem się poradzić ponieważ stoję na życiowym rozdrożu obecnie lvl32, opuściła mnie kobieta z którą byłem wiele lat (,)
życie wywróciło się do góry nogami i myślę co dalej.

Obecnie pracuje z Niemczech w branży elektronicznej obecnie zarobki (1600-1800eur na rękę może nie dużo jak narazie ale są też inne firmy co lepiej płacą) język niemiecki i angielski komunikatywny, dodatkowo niedługo otwiera się gigafaktory Tesla w której również będą szukać ludzi z podobnej branży tak że szanse na budowanie kariery są dosyć optymistyczne, ale.. zastanawiam się też o powrocie do Polski, rzucić to wszystko i zaciągnąć się do wojska. Kierował bym się na stopnie podoficerskie ponieważ mam zrobiony licencjat z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, dodatkowo mam kat. C która jest przydatna w wojsku jednak slyszalem że kontrakt w wojsku może być przydzielony np na okres 6 lat i pytanie co dalej czy warto się tam teraz pchać wojsko zawsze siedziało mi z tyłu głowy i składałem kiedyś papiery ale nie było przyjec więc wyjechałem za granicę do pracy.

Teraz pytanie czy warto rezygnować z pracy za granicą i poszukać kariery w mundurówce (policja też wchodzi w grę ewentualnie) czy lepiej zostać i rozwijać się w branży elektronicznej.
Dużo czasu mi nie zostało ponieważ lata uciekają a żeby dostać emeryturę wojskowa należy służyć przez 25 lat (o ile będzie przedłużany kontrakt)

Myślę że wiele osób stoi bądź stało przed podobnym dylematem chciałbym usłyszeć Waszych opinii.
Pozdrawiam

#wojsko #emigracja #kiciochpyta #pytanie #policja #pracbaza #kariera #praca #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6014195f0bdc86000a7a62f4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 11
życie wywróciło się do góry nogami i myślę co dalej


@AnonimoweMirkoWyznania: To nie jest wystarczający powód żeby iść do woja.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kierował bym się na stopnie podoficerskie


Musisz dograć sobie szkołę podoficerską albo iść na szeregowego i #!$%@?ć min. 3 lata.

mam zrobiony licencjat z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne


To akurat wszystkich nie obchodzi ale te C daje Ci otwarcie tam gdzie jest wymagane albo preferowane
@AnonimoweMirkoWyznania: cześć, czytając Twojego posta niejako czytałem o sobie. Znajduję się obecnie w podobnym życiowym miejscu. Na dowód tego też mam 32lvle i chwilę temu skończył mi się blisko dwuletni związek. Mieszkam w de blisko 4 lata i myśli, o ktorych piszesz pojawiają się stosunkowo często. Teraz z racji tego ,że zostałeś porzucony są mega spotęgowane. Życie. Jedynym tipem jaki mogę dać to akceptacja. I cierpliwość. Wspomnienie ile trudów kosztowało Cię