Wpis z mikrobloga

Mirkosy, szukam sobie jakiegoś względnie taniego UPS do ochrony desktopa w roli serwerka domowego.
W oko mi wpadł model Armac Home 850F, aktualnie ~210 zł na morelach. Cena spoko, tylko mam pewne wątpliwości co do jego obsługi pod Debianem, a zależałoby mi na tym, żeby sprzęt wyłączył się w przypadku braku zasilania przez dłuższy czas.
Niby mają na swojej stronie binarkę linuksową, tylko, że z 2007 roku. Nie mogę nic wygooglować na temat tego, czy to w ogóle jeszcze działa sofcie z 2021.
A może macie coś innego, godnego polecenia w podobnej cenie, co by Linuch go ogarnął?

#informatyka #komputery
  • 7
@sirpingus: chodzi o czystego Debiana, a sprzęt, który chciałbym podtrzymywać, nie powinien być zbyt problematyczny. Jest to Lenovo ThinkCentre M93p SFF, w nim Pentium G3240, 4 dyski HDD (1x2.5", 3x3.5"). Zasilacz mocy maksymalnej 240W, ale większość czasu zestaw pracuje w idle, więc zużycie powinno być niskie. Do tego ruter, żeby mieć kontrolę przez SSH - brak monitora.

Ten Eaton byłby fajny, gdyby miał Schuko zamiast IEC C13
@sirpingus: cholipka, czyli wybór niewielki, ale w zasadzie ten 850 wygląda obiecująco.
A mógłbyś coś powiedzieć na temat żywotności akumulatora, czy jego wymiana nie wymaga rozkręcania całej budy i czy sprzęt wydaje jakieś odgłosy podczas ładowania/czuwania?