Wpis z mikrobloga

Dzisiaj spotkałem się z mordami i tak się złożyło, że przyszli znajomi znajomego z zagranicy. Był murzyn i byli ludzie z Europy zachodniej. I wniosek mam taki, że Polacy chyba serio potrzebują lewicowego prania mózgu. Od razu spina do zagranicznych, oczywiście czarnego trzeba czarny. Reszta #!$%@? Francuziki, co one wiedzą o Polsce. Nie wiem czy to przez to jak ciężkie życie mają Polacy, ale ksenofobia i rasizm jest jakąś obroną przed niewidzialnym wrogiem. Oni są takimi samymi ludźmi jak my. Bądźmy dla siebie wszyscy mili, proszę. Zobaczycie, że wszystkim będzie żyło się lepiej. I chyba bez nachalnej edukacji tolerancyjnej się nie obejdzie
#neuropa #4konserwy #rasizm #ksenofobia #patriotyzm #edukacja #polityka #globalizacja #tolerancja
  • 12
@Alt- wierzę, że nigdy nie byłeś chyba poza granicami Polski i nie wiesz, że nasz jak napisałeś ksenofobizm jest jednym z najmniejszych na świecie, przynajmniej tym zachodnim
@mexxl: żyłem za granicą i nie mówiliśmy na ludzi czarny z pogardą i nie zwracaliśmy uwagi kto skąd jest. Mam super wspomnienia i znajomych w korei, francji, australii, chin, argentyny, stanów, niemiec, hiszpanii, UK (ok oni trochę wydają się cięci na Polaków, ale nie wprost jak u nas)
@Iskaryota: Czyli nie uważasz, że w wychowaniu Polaków jest ksenofobia i rasizm? Ja uważam, że jest, a uogólnienia stosuję jak statystykę - chodziło mi o zdecydowaną większość
@Alt-: Zależy w jakim środowisku dorastasz, naprawdę. Ludzie urodzeni po 2000 mają już 20 lat, dorastają już w czasach internetu i swobodnego przepływu informacji. Masę czasu spędzają w sieci, oglądając ludzi z całego świata, dlaczego mieliby mieć uprzedzenia do kogokolwiek? Propaganda rządowa działa głównie na tych ograniczonych informacyjnie, młodzież jest już znacznie bardziej postępowa. No chyba, że za młodu trafią na kanał konfederacji...

Co prawda, sam spotykam się z osobami w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alt-: pojedź prosze na south do Chicago.
Wiesz jak poznać ze jesteś na murzynowie.
Ludzie maja kraty w oknach.
W Białej dzielnicy zostawiłem wieczorem set z wiertarkami na chodniku. Zapomniałem.
Przyjechałem rano i dalej był.

Siostra mojej żony żyła z murzynem.
Żyła bo juz umarła jakieś dwa tygodnie temu.
To co przeszla to ja dziękuję.