Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #warszawa

Mirki, kupno pierwszego, używanego auta to jakiś koszmar. Na otomoto/olx 90% to auta handlarzy/dealerów a prywatne znikaja doslownie w kilka godzin - czy są w Warszawie jakieś względnie (słowo klucz) bezpieczne miejsca, gdzie można kupić sensowne #pierwsze4kola? Szukać dealerów, ktorzy dają jakas gwarancje? Das WeltAuto? Czy biorac od nich mozna w ogole dac auto na przeglad? Polecacie jakies miejscowki, gdzie diagnosta rzetelnie wykona swoja robote?

Moje wymagania:
- do 20-25k
- klasa C, od biedy wieksze B (od czasu do czasu chce zabierac rower w srodku, moze byc ze zdjetym przednim kolem)
- w Warszawie (jakos w pandemii musze w miare sprawnie dojezdzac do tych aut)
- silnik z tych większych a nie mniejszych, raczej benzyniak (po miescie to glownie zbiorkom, glownie w trasy i 1-2x w tygodniu sprawunki do max. 50-60 km)
- rejestrowany w Polsce (chce miec w miare wglad w historie auta)
- w miare tanie w utrzymaniu (czyli ze po kupnie w miare klasyczny serwis - wymiana olejow, klockow, pewnie ideolo jakby mial w miare niedawno wymieniony rozrzad)

Jakieś rady jak znalezc takie auto bez wiekszych nerwow? Na co zwrocic uwage/z czegos powinnam zrezygnowac w moich wymaganiach? Zmiana budżetu odpada ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kupautozmikro #samochody
  • 26
@Maoryska: Nie podpowiem gdzie kupić, ale jak będziesz potrzebowała doradcę, który sprawdzi konkretny egzemplarz to polecam Jacka Balkana, który prowadzi motodziennik i redakcję motoryzacyjną w radio Tok FM.

Na końcu każdego filmiku jest materiał z oględzin i często wiele porad, gdzie i co sprawdzać, aby znaleźć ślady napraw i wypadków. Za usługę bierze chyba 250 zł.

https://www.youtube.com/watch?v=E94EjccQWps

Do auta segmentu B roweru chyba nie włożysz nawet ze zdjętym przednim kołem. Ja
@Maoryska: przy budżecie 20-25k zatrudnienie jakichś specjalistów, wielkie diagnozy, raporty to trochę przerost formy nad treścią. Ojciec ma samochód z das welt i ogólnie polecam ale to chyba też raczej dla nowszych modeli, gdzie dalej masz gwarancję, serwis etc.
Ustawiasz sobie filtry i oglądasz tego olxa do znudzenia. Max 50km dojazdu i każdego bierzesz na pierwszą lepszą stacje kontroli, gdzie za 100zł dostajesz wystarczająca diagnozę. Raz kupowałem w tydzień, raz szukałem
@Maoryska: Słyszałem sporo dobrych opinii o autohero. Bylem też oglądać tam jeden samochód i wyglądało to nieźle. Oni działają trochę inaczej niż zwykle komisy.
Generalnie jak inni piszą, to polowanie. Dobre wozy znikają w mgnieniu oka, szczególnie w czasie pandemii bo prawie każdy chce się przesiąść do samochodu. Jest taka strona pana Michała Ćwioka, na której udostępnia swój skrypt do sprawdzenia nowych ofert na otomoto. Wklejasz link z filtrami i na