Wpis z mikrobloga

  • 6
Wykopki u mojej babci w parafii (Łabunie, województwo lubelskie) ksiądz dziś ogłosił że kolęda normalnie będzie od jutra, bo ludzie się domagali, ręce mi opadły. Gdzie to zgłosić? Napisałam do sanepidu w Zamościu, 40 minut przekonywałam babcie żeby nie przyjmowała w tym roku księdza ale wcale nie jestem przekonana że mnie posłucha. U niej liczą się argumenty co ludzie powiedzą, chociaż ma wiele różnych chorób i sama się boi covida :((

Może ktoś miał podobną akcję? #kosciol #katolicyzm #koronawirus #pytaniedoeksperta #bekazkatoli chociaż szanuje jej poglądy, #ateizm bo coraz mniej wiary w cokolwiek :(
  • 11
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sibu diecezja zamojsko-lubaczowska podjęła oficjalnie taką decyzję, że zostawia to do decyzji księdza czy zrobi normalna kolędę czy nie, także tutaj to chyba nic nie da? Chociaż episkopat Polski wydał decyzję, żeby jednak odwoływać kolędy :( no masakra państwo w państwie
  • Odpowiedz
@felixa:

oj - szkoda gadac... tez prawdze mowiac to taki urzad gminy,sanepid czy nawet policja na prowincji nic nie pewno nie zrobi....
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Sibu trochę liczę jednak coś się uda bo babcia mówiła że w sąsiednich parafiach jak zaczął ksiądz chodzić to ludzie to zgłaszali i kolęda się kończyła po 1-2 dniach, ale akurat babci dom zaplanował na jutro xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Granat556 no nie, mam jedną babcie i bardzo ją kocham, to nie do końca jej wina że została tak wychowana i tkwi w tym całe życie, a to wina kościoła że stawia ją w takiej sytuacji w imię zysku
  • Odpowiedz
@felixa: Każdy w swoim życiu wybiera swoją drogę. Bądź pewna, że Twoje zachowanie również może być nieakceptowalne dla innych. Skoro wytłumaczyłaś babci że może "umrzeć od wirusa" a ona woli przyjąć księdza to jej sprawa. Chyba, ze chcesz ją ubezwłasnowolnić.
  • Odpowiedz
Dyskretnie przyklej na drzwiach babci czerwoną błyskawicę w dniu kolędy, na księży to działa jak czosnek na wampira, chociaż w niedzielę babcia może usłyszeć na kazaniu coś niepochlebnego na swój temat
  • Odpowiedz