Wpis z mikrobloga

nie moge zrozumiec skad w polakach ta paranoia co do pandemii....mieszkam za granica i kazdy normalnie podchodzi do sprawy tylko rodacy, znaczna wiekszosc, jak nie wszyscy polacy ktorych znam to nie wierza w pandemie, to sciema, szczepionka to sciema albo i nawet trucizna, maseczki nie maja sensu...spiseg spiseg...ale moja matka to juz calkiem odleciala(jest w polsce)...oglada na fb jakies filmiki o iluminati, spisku swiatowym itd i sie nakreca i linkuje mi jakies bzdety zebym sie zapoznal i sie nie szczepil...
tak oczywiscie tylko tajna wiedza z fejsa i youtube dostepna tylko nielicznym i wtajemniczonym powie ci prawde, na korone wystarczy pedzlowanie nosa sokiem z cytryny(w sumie nie wiem po co przeciez to zwykla grypa, ta co wlasnie podejrzanie zniknela w tym sezonie)..polacy najprytniejszy narod na swiecie nie da sie omotac, protesty hur durr...jakis lekarz mowi ze korona jest? przekupiony!! w telewizji pokazuja umierajacych na intensywnej? sciemnianie...szczepionka? trucizna i ludobojstwo - wystarczy lek z apteki po 10 zl(amantadyna)...
czegos nie rozumiem, jak byly pierwsze przypadki w pl to rodzice wrecz porywali dzieci ze szkol bo takie niebezpieczenstwo, ludzi bito w pociagach za brak maseczki, jak ktos szedl sobie ulica spokojnie do pracy to slyszal obelgi z przejezdzajacych samochodow...teraz odwrotnie, tak wiem wiele ludzi przechorowalo, nic im sie nie stalo, ludzie sa zmeczeni restrykcjami itd ale te teorie o NWO....litości..skad w polakach to zamilowanie do sekt, znachorów, wszelakich guru a jednocześnie niechęć do nauki, badań, lekarzy i naukowców?
#pandemia #koronawirus #coronavirus #nwo #teoriespiskowe #jerzyzieba
  • 15
@thuia: #!$%@? żeby ośmieszyć Polaków. W innych krajach są ludzie którzy też nie wierzą. W Polsce wszystkich wrzuca się do jednego wora.
Rozumiem ludzi od czipow że się śmieją z nich(tak ludzie w to wierza na serio). W takich ludzi od razu leci "szur szur" jestem w jakiś sposób to jescze przyjść. Problem się zaczął wtedy kiedy pojawią się jakieś pytanie np wątpliwości natury czysto racjonalnego podejścia do problemu i pytań
@thuia: Polacy sa historycznie nauczeni, ze rzad zazwyczaj klamie, a jego dzialania rzadko sa dla dobra ludzi.
Najpierw zaborcy, potem sanacja, nastepnie Niemcy, potem Rosjanie, dalej opcja niemiecka, kondominium i teraz PiS.
Ciezko raczej przestawic sie na myslenie, ze nagle rzad zaczal dbac o ludzi, jest szczery, dziala w ich interesie i chce dla nich dobrze.
Zwlaszcza ludzie starsi beda nieufni, bo swoje juz przezyli i niejedno klamstwo wczesniejszych rzadow widzieli.
skad w polakach to zamilowanie do sekt, znachorów, wszelakich guru a jednocześnie niechęć do nauki, badań, lekarzy i naukowców?


@thuia:

Elementarne braki w wykształceniu i wiedzy o świece. Takiemu tumanowi, który nic nie rozumie łatwo wmówić, że wystarczy mordę nasmarować cytryną, a ci debile uczyli się 20 lat icna to nie wpadli.
@thuia: Mamy to szczęście/nieszczęście że na wyspy a teraz do Holandii powyjeżdżała najgorsza patologia i najgłupsi z najgłupszych Polaków (zanim kogoś to zaboli podkreślam, nie mówię że WSZYSCY którzy wyjechali to najgłupsi, oba kierunki są bardzo rozsądne - mówię że ci najgłupsi właśnie tak zrobili). Dzięki temu w PL nie ma aż takiego chlewu jaki pamiętam z dzieciństwa, ale co nam wstydu narobili/narobią to nasze
mieszkam za granica


@thuia: innymi słowy masz olbrzymi bias bo Polaków znasz przez pryzmat emigracji i portali jak wykop czy onet.

A z drugiej strony to jeżeli nie znasz co najmniej kilku języków i nie wiesz jak reagują ludzie w innych krajach to zakładasz, ze tylko Polacy tacy są.
@Przegrywek123: Ale nie rozumiem czemu na siłę chcesz mi coś udowodnić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chcesz mi powiedzieć że uważasz że Polacy to zwierzęta i za wszelką cenę mi ich obrzydzic czy co? Rozumiem że to że odmawiają szczepionki to znaczy że są zwierzętami czy jak?