Wpis z mikrobloga

Szanowni,

pomoglibyście z wyborem roweru? Potrzebuję czegoś uniwersalnego na dojazdy do pracy i codzienne sprawunki, dziennie robię chyba tak do 15 km. Fajnie, gdyby sprzęt nadawał się do okazjonalnych wycieczek, z ewentualną jazdą po lesie czy trochę trudniejszym terenem. Mogę przeznaczyć do 1200 zł - zresztą nic droższego nie wchodziłoby w drogę już nawet dlatego, że często przypinam sprzęt gdzieś na mieście i zwyczajnie bym się bał że ukradną :P

Myślicie, że znajdzie się coś sensownego w tej cenie?

#rower #rowery #jakirower
  • 18
akis spartacus czy inny kands maestro albo inne lazaro


@Norskee: Hmmm to może zacznijmy od początku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przez ostatnie lata jeździłem na 20-letnim pseudogóralu z założonymi szosówkami i autorsko przerobioną kierownicą, by się wygodniej prowadziło, jak miejskie. Nie mam zielonego pojęcia, jak się za to zabrać. Jaką kategorię byś polecił? Szosowe? Trekkingowe? Crossowe?
@Wawilen_Tatarski: Opony szosowe, do miasta są bardzo mało wygodne (mówię to, jako osoba mająca MTB, Szosę i gravela).

Przy takim budżecie, przy obecnym problemie z rowerami na rynku, raczej nie ma za dużego wyboru. Ja bym szedł w kierunku Bitwina Rockridera 520. Nie jest idealny, ale w tej cenie to bardzo przyzwoity rower.
@johnweak @Norskee @diarrhoea
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Po rozeznaniu się widzę jednak, że (jeśli się mylę, to poprawcie) zasadniczo różnica między trekkingowym a crossem jest... płynna, a przede wszystkim ten pierwszy ma pełen osprzęt typu błotniki, bagażnik etc. - posiadanie czegoś takiego zaraz po wyjęciu z pudełka to dla mnie duży plus. Nieraz zdaża mi się na rowerze jeździć w bardziej formalnym stroju, do tego koszyk na zakupy do zamontowania
@diarrhoea: średnio wygodne? Prawdę napisawszy, pozycja, jaką wymuszają, wydaje mi się wygodniejsza niż przodopochylenie :P A co do wagi, to czy nie jest to kwestia sprzętu właśnie? Proponowany przez Ciebie Rockrider waży 15 kg, czyli tyle samo...
@Wawilen_Tatarski
Hm, no tutaj już jest 17 kg (podane dla małego rozmiaru ramy, więc realnie waga jest większa).

To, że masz wyprostowane plecy, to nie znaczy, że jest wygodnie, chociaż wydaje się naturalniejsze... Ale sam pomyśl. Wygodniej się siedzi na prostych plecach na stołku, czy czymś z oparciem?:) A właśnie przy pochyleniu część wagi opierasz na ręce.

Dodatkowo, samo wyprostowanie pleców to nie wszystko :) chociaż akurat zakres regulacji będzie dość duży
@k3lt: no nie ukrywam, że odrzuca mnie, iż ten rower jest nagi - bez błotników, bagażnika, stopki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niby można doposażyć, ale to kolejne dylematy.
Dodam, że jestem w temacie kompletnym laikiem - nie wiem, o co Ci chodzi z upieraniem się przy amortyzatorze.
@k3lt widziałem jak to wygląda z tymi błotnikami - tylny jest groteskowo krótki, byle bloto załatwi mi płaszcz czy marynarkę. Na stronie piszą, że to jedyny kompatybilny model. Zresztą, w komentarzach ludzie skarżą się na to samo. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Możliwość higienicznego przejazdu jest dla mnie absolutnym priorytetem.
@Wawilen_Tatarski Te rowery się wiele nie różnią. Jak będziesz jeździć mało, będzie ok. Jak więcej, będzie trzeba je po prostu częściej serwisować i regulować. IMO najważniejszym kryterium w zakupie miejskiego roweru jest wygląd, bo musisz się dobrze na nim czuć. Dlatego bierz ten, który Ci się podoba. Tylko mądrze dobierz rozmiar. No i pamiętaj, że taki rower od razu po zakupie wymaga wyregulowania i dokręcenia. Jak się na tym nie znasz, to