Wpis z mikrobloga

@Desmosedici: ja dla siebie też szukam butów, ale dla szerokiej stopy ciężko coś znaleźć. Niby można kupić but rozmiar/dwa większy, ale raz zaryzykowałem i kupiłem z jakiegoś sklepu zza granicy shimano w wersji wide fit w moim normalnym rozmiarze. Najlepiej dopasowane buty ever. Z chęcią kupiłbym w ciemno te RX-8 ale w wersji wide fit w EU jeszcze nie znalazłem. Na wiosnę będę się musiał udać do Wrocka albo Poznania i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@solimoes: nic Ci nie powiem odnośnie tego. Raz nie miałem sidi i operuje tylko tym co jest w necie, dwa te Xc300 to świeży model, który udało mi się namierzyć przy okazji osobistych poszukiwań. Najlepiej to by było przymierzyć gdzieś stacjonarnie.
@Rinter: ten model też chyba świeży, bo zawsze mi się rzucają w oczy 7 bądź 9. Odnośnie szerokiej stopy i wybory numeru Sidi kierowałem się oceną na roadracing, gdzie
  • Odpowiedz
@solimoes: nie bierz butów zapinanych na jedno zapięcie BOA, za mała kontrola nad ściskaniem. Najlepiej BOA+rzep albo 2x BOA +rzep

@Rinter: dla mnie Shimano i Sidi były ciasne, a jak ulał leżą Giro w wersjach HV+ (szersza wersja), obczaj :)
  • Odpowiedz
@solimoes: jeszcze sobie te Sidiki przymierz w sklepie koniecznie. Ja od czasów gimnazjum chorowałem na buty MTB Sidi i gdy w końcu zaczęło mnie stać na buty ~1k i je przymierzyłem w sklepie to czar prysł. Gniotły mnie w stopę niesamowicie :/ ale fakt, bardzo piękne :D
  • Odpowiedz
@Paviarotti: No ja teraz jeżdżę w shimano wide fit i są super dopasowane, nic nie gniecie, nie ma luzów na pięcie - ale nie do kupienia w PL. Będę właśnie polował w tym roku na Giro cylinder HV, w tej chwili w internecie brak, pewnie w sklepach nie jest dużo lepiej, ten sezon mi buty jeszcze wytrzymają ale nie pogardziłbym nowymi.

A apropo tych Giro - jaki rozmiar buta Giro HV
  • Odpowiedz
@Rinter: "zwykłe" Shimano spd noszę 46 (akurat zimowe od nich są super, w zwykłej rozmiarówce wystarczająco szerokie), a te Giro mam 45. Z tego co pamiętam to Northwave jak mierzyłem też 45 mi wychodziło.
  • Odpowiedz