Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Bajki dla dzieci Świadków Jehowy

Ponieważ Świadkowie Jehowy nierzadko mają dzieci i zachęcani są do stosowania indoktrynacji od małego, organizacja ŚJ wydała własną bajkę dla dzieci p.t. “Zostań przyjacielem Jehowy”. Jest to animacja o perypetiach fikcyjnej rodziny Świadków Jehowy, gdzie rodzeństwo Piotruś i Zosia zmaga się z różnymi problemami, a rodzice starają się im pomóc je rozwiązać na podstawie Biblii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przedstawię Wam dzisiaj kilka lekcji, jakie dzieci wynoszą z tych bajek.

- Jeden z odcinków tej bajki pewnie już poznaliście. Jakiś czas temu po internecie krążyła lekcja o Piotrusiu i jego zabawce od kolegi - czarodzieju Gotardzie. Całe szczęście mama mu wyjaśniła, że Piotruś bawiąc się nią zasmuca Jehowę, więc zabawka jest do wyrzucenia xDD - link

- ŚJ od dziecka się uczy chodzenia na głoszenie. Rodzice często zabierają je już od małego w teren, dzięki czemu bardzo szybko łapią jak rozmawiać z ludźmi o wierze. Jest więc kilka odcinków, jak się przygotować do takiego głoszenia - link i link-2

- Uczą się też, że pieniądze na lody lepiej przeznaczyć na organizację ŚJ, która z pewnością lepiej je spożytkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) - link. Można sobie nawet wydrukować specjalne zadanie, aby przeprowadzić pieniążek przez labirynt tam, gdzie trzeba xD - link

- O tym, jak aniołowie się cieszą, kiedy Piotruś nie zagra w złą grę multimedialną z kolegami xD - link

- Ale ostatnio wyszedł odcinek o prawdziwym dramacie Piotrusia. Jak już pisałam, ŚJ nie mogą obchodzić urodzin (tutaj), a Piotruś próbował zjeść babeczkę urodzinową, kiedy nikt nie widział i koledzy to zauważyli! Ten pełen dramatu odcinek jest o tym, jak Jehowa wspaniałomyślnie przebacza tego typu nikczemne czyny - link

Bajki to nie jedyny sposób, by napędzać dzieci propagandą o tym, jak być oddanymi ŚJ. Za moich czasów nie było tego typu bajek, za to rodzice studiowali z nami różnego rodzaju książki od ŚJ, a co tydzień przygotowywaliśmy się do zebrań, na których ja i @Theia zgłaszałyśmy się do pytań z nauczoną wcześniej odpowiedzią. Na zebraniach grzecznie robiłam notatki z wykładów i innych punktów programu. Byłam też zabierana na głoszenie - na początku jedynie czytałam wersety z Biblii, a potem uczyłam się mówić wstępy do rozmów. Co jakiś czas przedstawiałam też na zebraniu scenkę, jak głoszę, z uwzględnieniem jakiejś lekcji typu modulacja głosu, czy gesty i mimika. Przez tego typu nauczanie już w podstawówce zostałam głosicielką. To życie było jedynym, jakie znałam i dzięki propagandzie uważałam je za jedyne słuszne przez większość swojego życia.

Sama dzieci nie wychowywałam w tej wierze, ale jakiś czas temu Sara ze Światusów napisała wpis o tym, jak ona wychowywała dzieci, kiedy była jeszcze ŚJ - link. Polecam też ich serię filmików o Piotrusiu i Zosi (link), bo komentują odcinki nie tylko z perspektywy swojego dzieciństwa, ale też jako rodzice.

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.

#religia #swiadkowiejehowy #dzieci #dziecinstwo #bajki #sekta
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie
Bajki dla dzieci Świadków Jehowy

Ponieważ Ś...

źródło: comment_16111406055otySmeoEnHvJDr572GrVw.jpg

Pobierz
  • 73
@13czarnychkotow: moja ulubiona to ta gdzie ta dziewczynka się boi dać koleżance książki, która mówi, że Jehowa jest de best, bo jej babcia umarła (albo jest chora). I dziewczynka się waha, bo mimo lat propagandy ma jakieś tam ludzkie odruchy, ale mama ją przekonuje, że to świetny moment żeby cierpiącej koleżance dać propagandę Jehowy.

Wspaniałe i bardzo wychowawcze!
- Uczą się też, że pieniądze na lody lepiej przeznaczyć na organizację ŚJ, która z pewnością lepiej je spożytkuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) - link. Można sobie nawet wydrukować specjalne zadanie, aby przeprowadzić pieniążek przez labirynt tam, gdzie trzeba xD - link


@13czarnychkotow: śmiechłem z tego srogo ale trzeba przyznaćże umieją wyciągać hajs i chyba nawet go "spożytkować" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obejrzałem
@MTGroszek dlaczego sobie to robiłeś? (__) chociaż ja nie lepsza, jak znalazłam ich piosenkę o stojaku to też nie mogłam się od niej oderwać xD

@DerMirker fakt, te bajki o Piotrusiu i Zosi są zryte, ale niektóre obrazki w opowieściach biblijnych pokazujące wojny i zabijanie to było całkiem przegięcie. Albo z ucz się od wielkiego nauczyciela.
13czarnychkotow - @MTGroszek dlaczego sobie to robiłeś? (╥__╥) chociaż ja nie lepsza,...

źródło: comment_1611144617QsfgRfTIIQjDhOTby855Re.jpg

Pobierz