Wpis z mikrobloga

  • 129
Długość fali o częstotliwości 50 Hz = 5995,84 km
Długość fali o częstotliwości 20 000 Hz = 14,98 km

A jakie zjawiska falowe były później wymieniane? Dyfrakcja? załamanie fali? Nie. Naskórkowość.
xD

Ale kij, kolega powiedział, że zachodzą zjawiska falowe. Brzmi mądrze, potwierdza tezę że KBALE GRAJO, więc gimbaza zaorana. Pora na Dajr Strejts z SACD.
#audiovoodoo #tonskladowy
Pobierz Roszp - Długość fali o częstotliwości 50 Hz = 5995,84 km
Długość fali o częstotliwośc...
źródło: comment_1611123251jlc0c2pFk5WJiOP2QtvhsD.jpg
  • 47
Zastanawiam się jak oni (i czy) chodzą na koncerty. Dobrze wiem jak wygląda nagłośnienie i raczej nie akceptowaliby takiego sprzętu xD


@Slodkie_Mango_Z_Ananasem już za chwilę, społeczne inspekcje koncertów i studiów nagraniowych, prowadzone przez oddanych audiofilów, którzy sumiennie sprawdzą czy kable są należytej jakości, i czy pod preampampi są specjalne podkładki żeby nie było słuchaj jak Azja trze o Atlantyk. A cała instalacja elektryczna (oczywiście odpowiedniej jakości!) jest podłączona pod audiofilski kondycjoner.
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem:

ciekawe czy wiedzą jak np. gitara klasyczna/akustyczna brzmi na żywo, a nie po audiofilsku.

Nie wiedzą. Jak się siedzi 5 metrów od muzyka, to brzmienia gitary klasycznej albo flamenco nie odda żadne nagranie, ale oni będą mówić, że słyszą jak drży gryf albo jak dźwięk się odbija od ścian, tak jakby to miało jakiekolwiek znaczenie.
@nowekontorly mam kilka par "dobrych" słuchawek - HD600, AKG K601, a miałem całą masę na testach, z różnym okablowaniem - Audeze LCD1, LCD2, Focale, Audio Techniki, otwarte, zamknięte, nowe, "wyhuśtane", you name it. Słyszałem różne mity o recablingu, teraz w Hd600 też mam jakiś wypasiony kabelek, ale to dlatego że stary się spsuł i oryginalnego akurat nie było. I serio, jeśli porównywałem A/B (a źródła mam niezłe) to jakiekolwiek zmiany określiłbym jako
@Roszp: Jeden taki znajomy audiofil opowiadał mi jakie to kabel zasilający ma znaczenie, gdy wytłumaczyłem mu, że w domu ma zwykły kabel miedziany a na słupie aluminiowego zgnilaka, nie miał żadnych argumentów na podważenie moich słów, ale dalej uparcie twierdził, że słyszy różnice w kablu zasilającym.
@Zgryd jeśli sięgnie do księgi standardowych audiofilskich odpowiedzi, znajdzie tam argumentację, że najważniejszy jest ostatni metr a dobry kabel działa jak filtr ( ͡º ͜ʖ͡º)
już za chwilę, społeczne inspekcje koncertów i studiów nagraniowych, prowadzone przez oddanych audiofilów, którzy sumiennie sprawdzą czy kable są należytej jakości, i czy pod preampampi są specjalne podkładki żeby nie było słuchaj jak Azja trze o Atlantyk. A cała instalacja elektryczna (oczywiście odpowiedniej jakości!) jest podłączona pod audiofilski kondycjoner.


@duncanidaho2: No nie wiem czy już tego czasem nie było, raz mi mignęła gdzieś recenzja płyty wydanej przez japońskie (a jakżeby inaczej)
@Roszp: to kup sobie wtyczki do hd600 i tanie kabelki: kordial - będzie trochę wiecęj dołu a jakiś bardziej neutralny np starkład będzie go mniej
wyjdzie kilkadziesiąt zł i pół godziny lutowania jeśli zrobisz to na #!$%@?
nie jest to różnica duża ale jakaś tam jest

poza tym jak masz śmieciowy kabel (np cal!) to po wymianie na jakiś za 10zł/4żyły/m jest różnica, j/w nie duża ale jakaś tam jest

nie