Wpis z mikrobloga

Wykopki piszący że szeregówki to najgorsze gówno bo łączą wady domu i mieszkania.

Dobra lokalizacja infrastruktura brak czynszu sąsiedzi(bardzo potrzebne jak ma się dzieci), przestrzeń, działka, tanie ogrzewanie.

Nieco mniej prywatności niż w domu. Tu kończą się tak naprawdę wady. Jak ktoś na tym punkcie jest #!$%@? wyczulony to niech wybiera dom.

To tak jakbyś powiedział że samochód kombi łączy wady malucha i tira. Więc wybrać tira czy malucha do codziennego użytku?

Kupujesz dom i zaraz 1500m koszenia(warunki zagospodarowania ciężko mniej kupić), 5 kilometrów do przystanku. Ty masz #!$%@? a dziecko będzie cierpieć. Brak internetu. Jakiś księżyc zamiast drogi. Dzieci kolegów widzą tylko na skype bo sami nie podjadą 3km na rowerze jak są mali.

Mieszkanie. Słyszysz ukraińskie kłótnie pół nocy. Chcą zobaczyć zieleń z bliska dostajesz mandat. Twoje 1000 PLN czynszu cię #!$%@?. Rezygnujesz z drugiego dziecka bo 60m trochę ciasno nie będziesz żył w ciasnocie chociaż i tak ci ciasno. Nie ma miejsca na gabinet a by się przydał.

Segment. Czasem słychać sąsiada ale masz tylko jednego a ściany lepiej wyciszone niż w bloku więc #!$%@? z tym. Zresztą ludzie też na nieco wyższym poziomie bo nie ma wynajmujących ściskających się po 7 osób pracowników ani imprezowiczów z airnb. Dzieciak lata na osiedlowe boisko grać z 15 kolegami cały wieczór i jest bezpieczny. Do biedry idziesz z buta bo masz 400 metrów a internet 1 GB śmiga. Nie rozumiesz kolegów z mieszkania mówiących że drogie czynsze bo nie masz żadnego ani tych z domu że drogie grzanie bo ciebie 2k rocznie kosztuje ogrzanie twoich 100m2. Wieczorem czasem relaksujesz się na trawniczku pozdrawiając sąsiada który też czasem 10m od ciebie sobie gazetę czyta. Jest zajebiście. I nie wydałeś miliona za 60m w centrum ani miliona dwieście na dom pod miastem gdzie dymasz godzinę do pracy. A 600 tysięcy na granicy miasta.

#mieszkanie #dom
maszfajnedonice - Wykopki piszący że szeregówki to najgorsze gówno bo łączą wady domu...

źródło: comment_1611017484mOfyRNViojWGhOPRRkttCb.jpg

Pobierz

Co najlepsze do codziennego użytku?

  • Tir bo duży 24.8% (57)
  • Maluch bo wszędzie wjedzie 16.1% (37)
  • Kombi łączący wady powyższych 59.1% (136)

Oddanych głosów: 230

  • 30
  • Odpowiedz
kto płaci 1000zl czynszu? 2k rocznie ogrzewanie? To s jakieś 3 tony węgla na rok.Skąd te liczby?


@Ko_Otu: To są liczby jakie znam z życia.
2k rocznie za ogrzewanie wychodzi segment 100m. Segment jest cieplejszy bo z dwóch stron ma inne segmenty więc nie wytraca tak ciepło. Ogrzewanie gazem 150m2 wychodzi 3200 dla średnio oszczędnego nowego domu obecnie rocznie.

Natomiast 1000 PLN czynszu - ja płacę 870 PLN za mieszkanie
  • Odpowiedz
wg wyliczen z projektu budowlanego mojego nowego domu, gdzie mam zamiar grzac pelletem wyjdzie mi ok 2.2k za 155m2


@Prusti: Hahaha odezwę się za rok albo dwa żeby się pośmiać z tym pelletem. Szkoda że teraz piszesz a nie pół roku temu bo bym dobry piec sprzedał . Sąsiad też.
Straszne gówno.
Masz haju trochę rób pompę ciepła + panele słoneczne. Albo samą pompę i opcję włączenia paneli na przyszłość.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: odpowiedziales mi dwa razy na ten sam cytat, masz rozdwojenie jazni? Ok, odezwij sie, podziele sie informacjami o kosztach. Co do pompy, budynek przygotowuje sie pod to juz w fazie projektowania, bo najlepsza opcja dla pompy jest ogrzewanie podlogowe w calym domu, a to wymaga odpowiedniej konstrukcji np stropow. Dziwi mnie, ze na prawo i lewo krzyczysz o kosztach ogrzewania podajac za przyklad siebie i sasiadow a nie biorac
  • Odpowiedz
Ta, może od razu 15000m? kto Ci broni kupić gównodziałkę 400m jak w segmencie? A może nie robić trawnika w ogóle, jeśli MPZP/plan pozwala? A może kupić kosiarkę samojezdną (3-4k PLN od Xiaomi) ? możliwości bez liku.


@TypowyZakolak: Tak jakby prawo? Plany zagospodarowania przestrzennego. Ilość działek 400m jest znikoma i są po 300 PLN z metra w #!$%@? lokalizacji nawet. Kupowałeś kiedyś działkę?
Bo ja tak a do tego dla kolegi co buduje komercyjnie szukam często za flachę. To co piszesz to jednorożec.

Tyle kilometrów do przystanku, ile jest. U mnie 900m do stacji PKP, więc co Ty bredzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kto Ci każe kupować działkę na
  • Odpowiedz
Przeprosić możesz, ale Ci jej nie sprzedam, sorry - deweloperzy wykupują WSZYSTKO wokól Legionowa pod bliźniaki i segmenty właśnie :)


@TypowyZakolak: Ha no widzisz. Ja widzę gdzie się ludzie budują.
Deweloperzy mają łatwiej bo kupują 3000m2 i łamiąc prawo budują a potem legalizują to bez problemu nie płacąc nawet kar. Pod domy tak się nie uda.
  • Odpowiedz
Dałeś przyzwoitą cenę w ciekawej lokalizacji. Niedaleko zalew, kampinos #!$%@? no dobrze całkiem wybrałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jednak większość nie trafi tak dobrze bo rynek nie ma wielu dobrych ofert.


@masz_fajne_donice: To prawda, dlatego zajęło to aż tyle. Szczerze to nikomu bym nie polecał tego procesu teraz, szukanie działki to koszmar. Teraz nie ma NIC, przez ostatnie kilka miesięcy wybrali nawet działki o 50% droższe od mojej z metra na skraju Chotomowa, Legionowa i Jabłonny, masakra. Mój geodeta mówił mi, że do niego deweloperzy dzwonią nawet pytać o działki w okolicy, bo bliźniaki/segmenty cieszą się olbrzymią popularnością.

No właśnie. No i te 275k na starcie a jak ktoś jednak liczy na dojazdy to zaboli
  • Odpowiedz