Wpis z mikrobloga

Wykopki piszący że szeregówki to najgorsze gówno bo łączą wady domu i mieszkania.

Dobra lokalizacja infrastruktura brak czynszu sąsiedzi(bardzo potrzebne jak ma się dzieci), przestrzeń, działka, tanie ogrzewanie.

Nieco mniej prywatności niż w domu. Tu kończą się tak naprawdę wady. Jak ktoś na tym punkcie jest #!$%@? wyczulony to niech wybiera dom.

To tak jakbyś powiedział że samochód kombi łączy wady malucha i tira. Więc wybrać tira czy malucha do codziennego użytku?

Kupujesz dom i zaraz 1500m koszenia(warunki zagospodarowania ciężko mniej kupić), 5 kilometrów do przystanku. Ty masz #!$%@? a dziecko będzie cierpieć. Brak internetu. Jakiś księżyc zamiast drogi. Dzieci kolegów widzą tylko na skype bo sami nie podjadą 3km na rowerze jak są mali.

Mieszkanie. Słyszysz ukraińskie kłótnie pół nocy. Chcą zobaczyć zieleń z bliska dostajesz mandat. Twoje 1000 PLN czynszu cię #!$%@?. Rezygnujesz z drugiego dziecka bo 60m trochę ciasno nie będziesz żył w ciasnocie chociaż i tak ci ciasno. Nie ma miejsca na gabinet a by się przydał.

Segment. Czasem słychać sąsiada ale masz tylko jednego a ściany lepiej wyciszone niż w bloku więc #!$%@? z tym. Zresztą ludzie też na nieco wyższym poziomie bo nie ma wynajmujących ściskających się po 7 osób pracowników ani imprezowiczów z airnb. Dzieciak lata na osiedlowe boisko grać z 15 kolegami cały wieczór i jest bezpieczny. Do biedry idziesz z buta bo masz 400 metrów a internet 1 GB śmiga. Nie rozumiesz kolegów z mieszkania mówiących że drogie czynsze bo nie masz żadnego ani tych z domu że drogie grzanie bo ciebie 2k rocznie kosztuje ogrzanie twoich 100m2. Wieczorem czasem relaksujesz się na trawniczku pozdrawiając sąsiada który też czasem 10m od ciebie sobie gazetę czyta. Jest zajebiście. I nie wydałeś miliona za 60m w centrum ani miliona dwieście na dom pod miastem gdzie dymasz godzinę do pracy. A 600 tysięcy na granicy miasta.

#mieszkanie #dom
maszfajnedonice - Wykopki piszący że szeregówki to najgorsze gówno bo łączą wady domu...

źródło: comment_1611017484mOfyRNViojWGhOPRRkttCb.jpg

Pobierz

Co najlepsze do codziennego użytku?

  • Tir bo duży 24.8% (57)
  • Maluch bo wszędzie wjedzie 16.1% (37)
  • Kombi łączący wady powyższych 59.1% (136)

Oddanych głosów: 230

  • 30
  • Odpowiedz
dużo prawdy, ale przykład z TIRem, maluchem i combi jest co najmniej upośledzony XD


@3C273: Zdanie że szeregowiec #!$%@? bo tylko łączy wady, które wielokrotnie widziałem na wykopie jest odpowiednio upośledzony. Więc przykład celny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@masz_fajne_donice: no bo zastanów się: blok to najniższy koszt, najmniej prywatności i komfortu, największy hałas
segment daje ci mniej prywatności niż dom, ale tylko dzielone z małym gronem osób; koszty są umiarkowane, komfort jako taki
dom: najwyższe koszty, największa swoboda, komfort zależny, ale na pewno większa prywatność; długość dojazdu gdziekolwiek zależy od lokalizacji i ceny, więc można to porównać do droższego lub tańszego auta. Jazda gdzieś TLK vs jazda gdzieś Cinquecento
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: wywody z dupy dzieciaka, ktory od rodzicow wyprowadzi sie za jakies 10 lat. Pomieszkasz pare lat w bloku/szeregowcu/segmencie to sam wyrobisz sobie zdanie. Powiem tylko tyle, ze to co teraz okreslasz jako zalety (bliskosc sasiadow, infrastruktury, przystankow) pozniej bedziesz widzial jako wady (chyba, ze jestes antysamochodowy i tylko zbiorkom). Mowie to jako 30 latek, ktory wlasnie sprzedaje mieszkanie w centrum i #!$%@? budowac dom na wies
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: z tym lepszy, wyciszeniem w szeregówce to poszalałeś... osobiście nie mieszkam, ale znajomi zawsze mi podkreślają że bloki wbrew pozorom trzymały jakieś normy, deweloperzy, gdyby mogli to by mieszkania ścianką z kartongipsu oddzielali. Słychać wszystko. Sąsiedzi to też kwestia szczęścia - na idiotów można trafić zawsze. Ale zgodzę się że nie jest to jakiś tragedia, jakieś plusy też to ma.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice XD fajnie się sam przekonujesz do szeregu że to jest jakis nad budynek. Prawda jest taka że ma wady i zalety.

Większość szeregówek obecnie i tak jest budowana w kiepskich lokacjach. Do tego jak masz jednego sąsiada jak najczęściej masz dwóch bo po jednej stronie to tylko na końcu.

No ta czynszu nie masz XD. Remonty to kto robi? Kto płaci za ogrzewanie? Kto płaci większe pieniądze za wywóz śmieci? Kto
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: To spróbuj napisać wykopkom że wolisz mieszkanie od #!$%@? się z dachem, ogrodzeniem, trawą, podjazdem itp. Zresztą sam popełniasz logikę jak brainlet z obrazka. Każdy ma inne wymagania i preferencje dotyczące miejsca do życia i głupotą jest przekonywać ludzi o skrajnie innych oczekiwaniach do własnych priorytetów.

Ja zawsze jak wynoszę worki z gnijącymi liśćmi albo czyszczę rynny karcherem to myślę że dawno nie czytałem na wykopie jakie to mieszkanie w
  • Odpowiedz
Mowie to jako 30 latek, ktory wlasnie sprzedaje mieszkanie w centrum i #!$%@? budowac dom na wies


@Prusti: JA mówię to jako osoba, która mieszkała w każdej opcji. Z rodzicami w szeregowcu. Sam w mieszkaniu w bloku a potem w domu na wsi.
Nie znasz nic poza blokiem i się wypowiadasz XD

sasiadow, infrastruktury, przystankow

Dlaczego infrastruktura np markety to wada? Przeszkadza za szybki internet i telewizja za 20 PLN? Mnie
  • Odpowiedz
To spróbuj napisać wykopkom że wolisz mieszkanie od #!$%@? się z dachem, ogrodzeniem, trawą, podjazdem itp

To each his own, jeden woli rano patrzeć na dziki za płotem a drugi na panoramę miasta.

@hitherto: Fajnie chłopie ale ja podałem bardzo dużo różnych argumentów. Jasne że jeden woli tak drugi tak ale chyba radząc komuś nie mówimy w kategoriach wolenia a solidnych argumentów? Ktoś pisze o wadach i zaletach i jak mu
  • Odpowiedz
nie mówimy w kategoriach wolenia a solidnych argumentów? Ktoś pisze o wadach i zaletach i jak mu się odpowie o wadach i zaletach nie może odpowiadać - nieważne wady i zalety bo ja wolę.


@masz_fajne_donice: W solidnych argumentach to dom (czy to wolnostojący czy szeregowy) nie ma żadnych zalet. W bloku nie obchodzą Cię dachy, domofony, elewacje, ulewy, gradobicia, przeglądy, trawniki, odśnieżanie. Wyjeżdżając zamykasz drzwi na klucz i wracasz po miesiącu
  • Odpowiedz
@Assailant: no tu masz trochę racji, ja jak negocjowałem mieszkanie 140 metrów to prawie musiałem się licytować. Drugie 100 metrów + 70 metrów tarasu to musiałbym kupić na etapie dziury w ziemi bo była kolejka. I tym sposobem wylądowałem w domu, zaraz idę odśnieżać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W Warszawie rynek jest sporo lepszy, znajomi kupują takie mieszkania, tylko to są tematy dobrze powyżej miliona
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: a z jakiej racji stwierdzasz, ze przez tyle lat nie zdazylem poznac innych opcji? ( ͡° ͜ʖ ͡°) poznalem dom na wsi bo tam sie urodzilem i wychowalem, opalany drewnem, ktore trzeba bylo co roku szykowac (w lesie, potem pozwozic, pociac i porabac), o podstawowych pracach w polu nie wspominajac a co dopiero utrzymanie trawnika xD stamtad wyprowadzilem sie do miasta, gdzie kupilem mieszkanie, wlasnie dlatego,
  • Odpowiedz
gdzie mam zamiar grzac pelletem wyjdzie mi ok 2.2k za 155m2


@Prusti: Nie polecam. Sprzedałem piec na pellet. Za 190m2 mnie wychodziło 6 tysięcy za pellet i naprawdę dużo #!$%@? z tym. Bardzo awaryjne sprzęty.
Sąsiad ma ekogroszek i mu 4k wychodzi za podobny dom.
Ja się na LPG przerzuciłem i mam spokój, żałuję że pompy ciepła nie zrobiłem ale to dom od początku trzeba pod to szykować.
  • Odpowiedz